Petak, 10.10.2014.

21:15

Srbija U19 razbila San Marino

Reprezentacija Srbije za igrače do 19 godina pobedila je San Marino u kvalifikacionoj utakmici grupe 9 za Evropsko prvenstvo – 4:0.

Izvor: MLN

Autor: MLN

Golove su postigli Danilo Pantić u dva navrata, kao i Luka Jović i Marko Grujić.

Srbija je rutinski i očekivano visokim rezultatom savladala ekipu San Marina, a najviše su se istakli igrači 'večitih' rivala, Partizana i Crvene zvezde.

Prvo je Pantić u šestom minutu iz penala načeo protivnika, duplirao je prednost 15 minuta kasnije, da bi Jović i Grujić završili posao u 41. i 78. minutu.

Srbija je okončala meč sa 17 šuteva ka golu San Marina, od čega je osam išlo u okvir, a takođe je dominirala u posedu, dozvolivši protivniku samo 32 odsto vremena s loptom.

Posle ove utakmice mlada reprezentacija se nalazi na prvom mestu grupe 9, ispred Italije koja je takođe ostvarila pobedu, ali je postigla gol manje.

U nedelju sledi okršaj Srbije sa Jermenijom, a nakon toga sa Italijom, 15. oktobra.