Subota, 04.10.2014.

20:28

Siti u finišu slomio Vilu

Mančester Siti savladao je Aston Vilu 2:0 u Birmingemu, golovima u poslednjih deset minuta meča sedmog kola Premijer lige.

Siti je dominirao na Vila Parku, imao skoro 30 šuteva, ali je tek u finišu probio bunker domaćina i nastavio da prati Čelsi.

Sve glasnije kritičare golom je utišao Jaja Ture koji je osam minuta pre kraja konačno savladao Breda Guzana. Trijumf "građana" potvrdio je Serhio Kun Aguero dva minuta pre kraja, svojim petim golom u prvenstvu.

Odlično je odigrao Aleksandar Kolarov koji je konačno dobio šansu u prvoj postavi. Naš reprezentativac je nekoliko puta ugrozio Guzana, a u 11. minutu je pogodio i stativu.

Nakon njega su neuspešni ispred gola Vile bili Aguero, Džeko, Silva i Mangala, sve do 82. minuta kada je nakon sjajnog dodavanja Fernanda, Ture pogodio donji levi ugao.

To je slomilo domaćina koji samo pet minuta kasnije prima i drugi gol. Milner je probio po strani i pronašao Aguera, koji loptu šalje uz desnu stativu.

U prethodnim mečevima sedmog kola u subotu slavili su Liverpul, Sanderlend i Hal Siti. U nedelju je veliki londonski derbi između Čelsija i Arsenala, dok Everton gostuje Mančester Junajtedu.