Subota, 04.10.2014.

17:55

Liverpul slavio, Vikam obeležio dan

Ekipe Liverpula, Sanderlenda i Hala ostvarile su pobede u prvim mečevima sedmog kola Premijer lige, dok su dve utakmice završene bez pobednika.

Liverpul je posle tri meča bez pobede slavio nad Vest Bromvičem 2:1, a Lazar Marković je sa klupe gledao meč na Enfildu.

Konor Vikam golom i asistencijom nosio Sanderlend do 3:1 protiv Stouka, dok je Hal sa 2:0 nadigrao Kristal Palas. Burnli je u 96. minutu izborio 2:2 u Lestru, a Papis Sise je sa dva gola doneo bod Njukaslu istim rezultatom u Svonsiju.

Liverpulu nije bilo lako ali je izvukao pobedu protiv VBA. Dominacija u prvom poluvremenu nagrađena je golom Adama Lalane nakon sjajnog duplog pasa i pete Džordana Hendersona.

Međutim, posle samo desetak minuta igre u nastavku Dejan Lovren je napravio penal, a realizovao ga je sjajni mladi reprezentativac Engleske Saido Beraino. Ipak, pet minuta kasnije Liverpul vraća vođstvo, gol za pobedu postiže Henderson, nakon sjajnog dodavanja Sterlinga.

Svonsi je dva puta vodio ali nije uspeo da savlada Njukasl. Gilfi Sigurdson je blistao u redovima domaćina, prvo je proigrao Vilfreda Bonija, a potom i Vejna Ratlidža za po gol, međutim, oba puat Papis Sise je uzvraćao i doneo bod "svrakama, tek četvrti u sezoni.

Igrač dana ipak je bio Konor Vikam. Nekada velika nada engleskog fudbala je golom i asistencijom predvodila Sanderlend do prve pobede u sezoni. Stiven Flečer je bio dvostruki strelac protiv Stouka.

Tragičari dana su igrali Lestera. Sekunde su delile "lisice" od treće pobede u poslednja četiri kola, vodili su 2:1 protiv Burnlija do 96. minuta, a onda ih je šokirao Ros Volas koji je iz slobodnog udarca doneo bod gostima.

Najsigurniji pored Sanderlenda bio je Hal, koji je golovima Dijamea i Jelavića nadigrao Kristal Palas.

Kasnije šampion Mančester Siti gostuje Aston Vili, dok se u nedelju igraju tri derbija, u centru pažnje biće londonski između Čelsija i Arsenala.