Subota, 04.10.2014.

17:48

Strašni Bajern, novi kiks Dortmunda

Fudbaleri Bajerna iz Minhena upisali su novu rutinsku pobedu u Bundes ligi, pošto su u laganom ritmu savladali Hanover u okviru sedmog kola – 4:0 (3:0).

S druge strane, novu neprijatnost svojim navijačima priredila je Borusija u Dortmundu, gde je Hambueger SV minimalnim rezultatom upisao prvu pobedu u novoj sezoni

S posrtanjem je nastavio i rurski rival Šalke, koji je poražen na gostovanju Hofenhajmu – 2:1, Bajer je u Leverkuzenu remizirao sa Paderbornom 2:2, dok su Verder i Frajburg takođe remizirali – 1:1.

U poslednjem meču dana sastaju se Ajntarht i Keln u Frajburgu od 18.30 sati, dok su dueli Volfsburg – Augsburg i Borusija Mehengladbah – Mainc na programu u nedelju.

Posle samo desetak minuta igre na Alijanc Areni bilo je jasno da će ekipa Pepa Gvardiole upisati i četvrti trijumf u nizu. Rafinja je već u šestom minutu sjajno proigrao Roberta Levandovskog, a poljski napadač rutinski smestio loptu u mrežu gostiju.

Sedam minuta kasnije, već je bilo 2:0. Ovoga puta se u ulozi asistenta našao kapiten Filip Lam, dok je egzekutor bio Arjen Roben. Nastavili su Bavarci sa napadima, a malo je nedostajolo da Šabi Alonso postgne svoj treći gol u karijeri sa preko pedeset metara. Međutim, Siler je nekako uspeo da prebaci loptu preko prečke.

Odolevali su gosti sve do 38. minuta, kada je ponovo Robert Levandovski bio koban. Đerdan Šaćiri je prošao nekoliko protivničkih igrača i lepo odložio loptu do svoj napadača, a ovaj znalački sačekao da golman padne i plasirao loptu u bliži ugao.

Do kraja poluvremena, ali i susreta gledali smo uglavnom napade domačih, ali sa nešto slabijim intenzitetom. To je dovelo do toga da do kraja susreta vidimo samo još jedan pogodak, iako je moglo da ih bude još nekoliko, da Roben nije toliko sebičan. Konačan rezultat postavio je upravo Holanđanin, deset minuta pre isteka regularnog toka.

Novi šok svojim navijačima na Signal Iduna parku priredila je ekipa Jirgena Klopa. Zanimljivo, BVB je ponovo poražen posle ubedljive partije u Ligi šampiona, pa posle sedam kola ima već četiri neuspeha.

Jedini gol viđen je u 35. minutu, kada je Miler proigrao Pjera-Mišela Lasogu, za njegov prvi gol u sezoni. Ujedno, Hamburger je upisao prvi trijumf u novoj sezoni i potisnuo Verder na poslednje mesto na tabeli.

Miloš Jojić našao se na terenu od starta drugog poluvremena, kada je zamenio Svena Bendera, dok je Neven Subotić poraz posmatrao sa klupe.

Kiksnuo je i Bajer, koji je u Leverkuzenu tek u samom finišu izvukao bod protiv Paderborna. Gosti su dva puta vodili, ali je Belarabi u 90. minutu doneo bod svom timu.

Verder je remijerm sa Frajburgom u Bremenu pao na poslednje mesto na tabeli, a Stefan Mitrović je nastupom u drugih 45 minuta doprineo bodu svoje ekipe.