Četvrtak, 25.09.2014.

23:51

Valensija na vrhu, dobio i Espanjol

Fudbaleri Espanjola i Valensije upisali su trijumfe u poslednjim utakmicama petog kola španske Primere.

Izvor: SO

Autor: SO

Valensija nastavlja sa sjajnim partijama, ovoga puta je na Mestalji savladala Kordobu sa 3:0 i sada deli prvo mesto sa Barselonom i Seviljom, sa po 13 osvojenih bodova.

Hetafe nastavlja da tone, Espanjol ga je u Barseloni pobedio sa 2:0 i došao do svog prvog ligaškog trijumfa.

Najbolji u pobedi Espanjola bio je Serhio Garsija, 31-godišnji napadač koji već petu sezonu nosi dres plavo-belih. On je lepim volejom postigao prvi gol u 65. minutu na asistenciju Sevilje, a mirnu završnicu domaćinu osigurao je Stuani na sedam minuta do kraja meča.

Valensija je imala još lakši posao sa Kordobom, pošto je već u prvom poluvremenu rešila pitanje pobednika.

Već u 22. minutu Feguli je uputio idealan centaršut u srce kaznenog prostora, a Pako Alkaser glavom je doveo ’Slepe miševe’ u vođstvo. Samo četiri minuta kasnije Gomes i Gaja iskoristili su pasivnost protivničke odbrane, a potonji je bio strelac za velikih 2:0.

Već tada bilo je jasno da bodovi ostaju u Valensiji, ali trijumf je potvrdio Sofijane Feguli golom u 73. minutu – Gomes je uputio odlično dodavanje, a Alžirac je od stative poslao loptu u mrežu.

Srpski fudbaler Aleksandar Pantić presedeo je meč na klupi gostiju.