C: Pobede Zenita i Monaka

Fudbaleri Zenita i Monaka ostvarili su pobede u C grupi u prvom kolu Lige šampiona.

Izvor: MN

Autor: MN

Zenit je u Lisabonu savladao Benfiku sa 2:0, a Monako je na svom terenu minimalnim rezultatom pobedio ekipu Bajera.

U narednom kolu Benfika gostuje Leverkuzenu, a Monako Zenitu.

Prvi gol u Ligi šampiona ove sezone postigao je Hulk. Brazilac je doveo Zenit u vođstvo posle samo pet minuta igre, posle sjajnog dodavanja Šatova, istrčao je ispred odbrane Benfike i sa 14 metara iz prve bio precizan.

Domaći fubaleri su ostali sa igračem manje na terenu, jer je direktan crveni karton dobio golman Artur 13 minuta kasnije kada je srušio Danija. Prednost svoje ekipe duplirao je Vitsel u 22. minutu, a to je ujedno bio i konačan rezultat.

Gol vredan pobede postigao je Mutinjo u 61. minutu i doneo pobedu Monaku.