Subota, 13.09.2014.

17:24

Kagava i Riberi se vratili golovima

Šinđi Kagava i Frank Riberi vratili su se na savršen način, pogocima za Borusiju Dortmund i Bajern iz Minhena, u trećem kolu Bundeslige.

Japanac je posle dve godine opet obukao dres "Milionera" i predvodio ih do rutinske pobede nad Frajburgom sa 3:1.

Nakon četiri meseca pauze Frank Riberi je opet zaigrao i pogodio za 2:0 protiv Štutgarta. Malo iznenađenje priredio Majnc koji je sa 3:1 nad Hertom stigao do prve pobede. Ivica Olić je minut pre kraja doneo Volfsburgu bod u Hofenhajmu (1:1).

Miloš Jojić je odigrao solidno za Borusiju, imao nekoliko prilika u prvom poluvremenu, a igrao je do 80. minuta kada ga je zamenio Sven Bender. Filip Kostić je igrao drugo poluvreme u Minhenu, imao dve solidne akcije, ali ga je oba puta osujetila odbrana Bajerna. Filip Đuričić je pobedu Majnca u Berlinu pratio sa klupe.

Golova nije bilo u duelu dojučerašnjih drugoligaša Panderborna i Kelna, dok kasnije Šalke gostuje Menhengladbahu. Dortmund je dočekao Šinđija Kagavu kao heroja, a Japanac je na tu ljubav uzvratio na savršen način. Od starta meča sa Frajborgom je predvodio svoj tim koji je poveo u 34. minutu. Nakon akcije Kagave, Kevin Groskrojc je pronašao Adrijana Ramosa, a ovaj loptu zakucao pod prečku.

Samo sedam minuta kasnije "Vestfalen" je eksplodirao. Strelac prvog gola Ramos je poslao sjajan pas do Kagave koji preciznim udarcem loptu šalje u donji levi ugao za 2:0. U nastavku meča Jonatan Šmit je propustio šansu da vrati goste u meč, a potom su Henrih Mhitarjan i Čiro Imobile bili neprecizni za Borusiju.

Ipak, 12. minuta pre kraja domaćin je zaključio posao, Pjer-Emerik Obamejang je tri minute nakon što je zamenio sjajnog Ramosa pogodio za konačnih 3:0. Poraz gostuju ublažio je Sorg, pogotkom u nadoknadi vremena u Dortmundu.

Šampion Bajern je na vreme slomio Štutgart, nakon promašaja Tomasa Milera i Antonija Rudigera, u 27. minutu je Mario Gece iskoristio odbitak za vođstvo.

Međutim, umesto očekivane rapsodije Bavaraca, usledila je uspavanka u Minhenu, pa je tek u 73. minutu publika videla sedeću šansu, tačnije dve. U istom minutu Šabi Alonso i Robert Levandovski su pogađali istu, desnu stativu.

Bajern je trijumf potvrdio pet minuta pre kraja, a ovaj gol je posebno odbradovao navijače u Minhenu jer ga je postigao Frank Riberi, koji se posle četiri meseca pauze zbog povrede vratio na teren 20-ak minuta ranije.