Nedelja, 24.08.2014.

18:53

Junajtedu samo bod u Sanderlendu

Fudbaleri Sanderlenda i Mančester Junajteda odigrali su nerešeno 1:1 (1:1) u poslednjem nedeljnom meču drugog kola Premijer lige.

Izvor: SO

Autor: SO

Junajted je poveo pogotkom Huana Mate u 17. minutu, a Džek Rodvel je glavom postigao izjednačujući gol posle pola sata igre.

’Crne mačke’ imaju dva boda iz prva dva kola, a Junajted sa Van Galom na čelu samo bod. To je najlošiji start Junajteda još od sezone 1992/1993 – tada nisu uzeli nijedan bod, ali su na kraju osvojili titulu.

’Crveni đavoli’ pružili su još jednu bledu partiju, nisu stvorili mnogo šansi i uglavnom su bezidejno kružilo oko gola domaćih. Ipak, mogli su da dođu do pobede, pošto su ispustili vođstvo, a čini se i da su oštećeni za penal sredinom drugog poluvremena.

U 17. minutu Junajted stiže do prednosti – Valensija je prošao po desnoj strani i centrirao po zemlji, a na drugoj strani je loptu sačekao Mata i sproveo je u mrežu za 1:0.

Ekipa Luja van Gala nije iskoristila vođstvo za dodatni pritisak, a u 30. minutu Sanderlend dolazi do izjednačenja – Larson je izveo korner sa desne strane, a najviši u skoku bio je Džek Rodvel i glavom je zakucao loptu u mrežu De Heinog gola.

Početkom drugog poluvremena Sanderlend je mogao da dođe do preokreta, ali je Bleket skrenuo šut Vikama tik pored stative. Do kraja meča gledali smo organizovanu odbranu domaćih i jalove napade gostiju, mada se čini da je sudija mirne duše mogao da pokaže na belu tačku kada je Van Persi oboren u kaznenom prostoru.

On to nije učinio, a Junajted do kraja nije stvorio ni šansu, pa su ekipe podelile bodove.