Petak, 08.08.2014.

20:48

Ibrahimoviću dosta šest minuta

Nova sezona francuske Lige 1 počela je duelom u Remsu, gde istoimenoj ekipi gostuje prvak države Pari Sen Žermen.

Nije se dugo čekalo na prvi pogodak, čitavih šest minuta, a postigao je (naravno) švedski napadač Zlatan Ibrahimović.

Havijer Pastore povukao je loptu kroz sredinu, stigao do šesnesterca, i divno je, bez gledanja, doturio do Šveđanina, a popularni Ibra je rutinski poslao golmanu kroz noge u mrežu.

U narednih deset minuta moglo je da bude 3:0, ali je Ibrahimović propustio dve odlične prilike da upiše het trik. Najpre je sa samo nekoliko metara pogodio stativu praznog gola, da bi zatim simuliranjem izborio penal, ali ga i promašio.

Već u sledećem napadu, Rems je kaznio promašaje za izjednačenje.

Očigledno je sjajnom centarforu odgovara najjača liga Francuske, jer je na dosadašnjih 68 mečeva u dresu Parižana postigao 57 golova. Tako nešto i nije priviše začuđujuće, kada se zna da je Ibrahimović, od prethodnih 13 profesionalnih sezona, samo jednu završio sa jednocifrenim brojem pogodaka.

Međutim, ovo nije prvi put da se upisao u strelce u novoj sezoni, jer je u meču Superkupa sâm doneo trofej svojoj ekipi.