Zenit i Apoel prvi do plej-ofa

Fudbaleri Zenita iz Sankt Peterburga i Apoela iz Nikozije plasirali su se u plej-of za Ligu šampiona.

Izvor: VA

Autor: VA

Zenit je na svom terenu bio bolji od AEL-a iz Limasola rezultatom 3:0, dok je Apoel savladao Helsinki sa 2:0.

Skupoceni ruski tim do cilja je došao posle velikih muka i poraza u prvom meču od 1:0.

Kiprani su odoleli u prvom poluvremenu, iako su već od 26. minuta igrali sa igračem manje nakon što je Brazilac Danijelžinjo zaradio dva žuta kartona.

Uspeh Zenita najavio je Rondon 10 minuta posle odmora, čak ni sa 2:0 Rusi nisu bili sigurni kada je u finišu mrežu zatresao Dani, ali je sve dileme otklonio Keržakov golom iz penala u drugom minutu sudijske nadoknade.

Predstavnik Srbije, beogradski Partizan, od 20.45 sati na stadionu u Humskoj dočekuje tim bugarskog prvaka Ludogoreca (prvi meč 0:0).