Utorak, 22.07.2014.

22:00

LŠ: BATE se provukao, Dinamo lako

BATE Borisov je uz mnogo sreće prošao u 3. kolo kvalifikaciaj za Ligu šampiona, dok je to rutinski izborio Dinamo Zagreb.

Belorusi su zahvaljujući golu u gostima prošlo albanski Skenderbeu, s kojim su igrali 1:1 u Korči, nakon 0:0 u Borisovu pre sedam dana.

S druge strane, "modri" su i u revanšu savladali litvanski Žalgiris 2:0, kao i u prvom meču u Zagrebu.

BATE je u Albaniji poveo u 29. minutu golom Olenoviča, ali je Radaš izjednačio 20-ak minuta pre kraja ozbiljno namučivši Beloruse koji su imali pet šuteva manje.

Ipak, skorašnji učesnik LŠ je izborio 3. rundu, a tamo će igrati sa mađarskim Debrecenom. Srpski fudbaler Filip Mladenović je presedeo na klupi Belorusa u revanšu.

S druge strane, Dinamo je u Kaunasu slavio sa dva brza gola na startu drugog poluvremena. Prvo je rezervista Sudani u 47. doneo vođstvo, a sudbinu Žalgirisa dva minuta kasnije zapečatio Josip Šimunić.

Dinamo će u trećem kolu igrati protiv danskog Olborga.