Utorak, 08.07.2014.

18:00

Partizan trijumfom završio pripreme

Fudbaleri Partizana trijumfom su okončali pripreme u Sloveniji, pošto su savladali slovenačku Goricu 3:1 (1:0).

Vicešampion Srbije ostvario je dve pobede, uz po jedan remi i poraz. U prvom meču savladan je Šturm (1:0), usledio je poraz od Petrolula istim rezultatom, dok u meču sa Rubinom nije bilo pogodaka.

Partizan je poveo u 36. minutu preko Lazovića, da pogodaka ne bi bilo do samog finiša. Ninković je u 83. duplirao vođstvo, dok je treći pogodak delo Grbića u 87. minutu.

Jedini gol za Goricu postigao je Vetrih sa penala, samo minut pre trećeg gola crno-belih.

Ranije tokom dana, šansu su da se pokažu imali su i igrači sa manjom minutažom.

Ekspedicija Partizana se u sredu vraća u Beograda, kada bi trebalo da, posle revanš mečeva, sazna protivnika u drugoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona.

Partizan – Gorica 3:1 (1:0)
Lazović 36, Ninković 83, Grbić 87 - Vetrih 86(p)

Partizan: Lukač, Vulićević, Trajković (Stevanović od 88′), Stanković, Petrović, Drinčić, Brašanac, Živković (Grbić od 61′), Pantić (Ninković od 78′), Škuletić (Šaponjić od 88′), Lazović (Lukić od 89′)

ND Gorica: Simčić, Jogan, Johnson, Širok, Vetrih, Džuzdanović, Majcen, Modolo, Vanin, Arčon, Žigon
Igrali su još: 88 Štrukelj, 23 Kavčić, 14 Kolenc, 17 Osuji, 4 Codromaz, 24 Enow Solomon