Petak, 30.05.2014.

23:52

Englezi ubedljivi, 'Furija' 2:0

Fudbaleri Engleske savladali su reprezentaciju Perua rezultatom 3:0, u prijateljskoj utakmici u okviru priprema za Mundijal u Brazilu.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Englezi su na ’Vembliju’ lako izašli na kraj sa Peruom, pogocima Staridža u prvom, te Kejhila i Džagelke u drugom poluvremenu.

Posebno atraktivan bio je gol napadača Liverpula koji je sa nekih 20 metara pogodio gornji desni ugao gola Fernandesa.

Aktuelni šampion sveta Španija pobedila je Boliviju sa 2:0, prvi gol postigao je Tores sa penala, da bi konačan rezultat postavio Andres Inijesta. Drmić u 84. minutu doneo minimalan trijumf Švajcarskoj nad Jamajkom.

Golova nije bilo na susretu Katara i Makedonije, odnosno Novog Zelanda i Južne Afrike. Turska je trijumfovala na gostovanju Hondurasu sa 2:0, golovima Erdinga i Erkina u poslednjih 15. minuta meča.

Austrija i Island remizirali su 1:1, a isti rezultat viđen je na meču Irana i Angole.