Sreda, 28.05.2014.

16:45

Ispali Javor i Sloboda, Rad u baraž

Ekipe Javora i Slobode ispale su iz Superlige Srbije, dok će se Rad boriti u baražu sa trećeplasiranim timom Prve lige za opstanak u eliti.

Rad je do šanse za opstanak stigao pobedom nad subotičkim Spartakom sa 2:1 na Banjici i zahvaljujući boljem međusobnom skoru sa Javorom.

Tim iz Ivanjice je uzalud slavio nad Napretkom sa 4:3, u spektakularnom meču u kojem je svih sedam golova postignuto u prvih 45 minuta. Sloboda je u meču sezone poražena od Voždovca 1:0 u Užicu, pa je ostala poslednja.

U ostalim mečevima poslednjeg kola JSL, u svojevrsnom "Superkupu" Vojvodina i Crvena zvezda su remizirali 3:3 u Novom Sadu, dok je Partizan zaključio sezonu pobedom 2:0 nad Čukaričkim.

Donji Srem je slavio minimalnu pobedu nad OFK Beogradom, a Radnički i Jagodina su remizirali 1:1.

Novi šampion Zvezda je izborila plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona, ako joj dozvoli UEFA, dok će u kvalifikacije za Ligu Evrope Partizan i Jagodina na osnovu plasmana, i Vojvodina kao osvajač Kupa.

Novi Superligaši su Mladost Lučani i Borac Čačak, dok će Rad u baražu igrati sa Metalcem iz Gornjeg Milanovca.

3. Jagodina 30 13 9 8 40:30 48 LE
4. Vojvodina 30 11 12 7 38:32 45 LE (osvajač Kupa)
16. Sloboda 30 7 7 16 21:38 28 PLS

Borba za opstanak rešena je već u prvih 45 minuta ključnih mečeva, i to na Banjici.

Dok su u Ivanjici prštali golovi, Rad je pogocima Miloševića iz penala i Ožegovića poveo sa 2:0 protiv Spartaka i obezbedio mesto u baražu, jer je imao bolji međusobni skor od Javora.

S druge strane, u istom minutu kada je poveo Rad, gol je primila Sloboda. Obradović je utišao Užive i poslao rivala u niži rang.

Zbog toga je duel u Ivanjici predstavljao oproštajni spektakl Javora od elite. Domaćin u osmom minutu stiže do vođstva preko Miloškovića, ali tri minute kasnije izjednačenje donosi Ndiaje.

Bilo je mirno narednih 20 minuta, a onda u roku od tri Javor preko Cecarića i Džarića stiče dva gola prednosti. To nije trajalo dugo jer Luković u 37. smanjuje na 3:2, a već u 41. Ndiaje drugi golom ponovo izjednačuje.

Ipak, tačku na najspektakularniji meč, tačnije poluvreme sezone stavlja Stojaković 120 sekundi kasnije za konačnih 4:3 za Javor.