Sreda, 07.05.2014.

21:11

PSŽ uprkos porazu obezbedio titulu

Fudbaleri Pari Sen Žermena poraženi su na svom terenu od Rena sa 2:1, ali su osvojili titulu dva kola pre kraja zahvaljujući remiju Monaka i Gengana.

Izvor: JT

Autor: JT

’Kneževi’ su igrali pre Parižana i bila im je potrebna pobeda da bi ostali u trci za titulu pred poslednja dva kola, ali su odigrali 1:1 sa Genganom.

Monako je vodio na svom stadionu protiv Gengana golom Dimitra Berbatova u 77. minutu, da bi Fatih Atik postavio konačan rezultat u 85. minutu. Kneževi su čak od 88. minutu imali igrača više, posle isključenja Musafe Dijaloa, ali to nisu iskoristili.

Pari Sen Žermen je, s druge strane, odlično krenuo, poveo u trećem minutu preko Ezekijela Lavecija, ali je usledio preokret gostiju. Prvo je Kadir izjednačio u 23. minutu, da bi Ntep doveo Ren u vođstvo, a mreže su do kraja susreta mirovale.

’Sveci’ su tako ostali na 83 boda, sedam više od Monaka, ali su na kraju, uprkos porazu, imali razloga za slavlje, zbog odbrane titule.

S druge strane, Ren je zahvaljujući iznenađujućem trijumfu u Parizu gotovo sigurno obezbedio opstanak, pošto ima šest bodova vise od Sošoa, koji je prvi u zoni ispadanja. Gengan je još u opasnosti, pošto je dva boda iznad crte.

Pari Sen Žermen je tako osvojio drugu uzastopnu, a četvrtu titulu u istoriji kluba.