Sreda, 16.04.2014.

22:40

Siti ispušta titulu, Everton LŠ

Fudbaleri Sanderlenda napravili su malo iznenađenje remijem sa Mančester Sitijem, dok je Kristal Palas takođe iznenadio Everton 3:2.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

U sredu su na programu bile zaostale utakmice Premijer lige, a posle ovih rezultata oba favorita pokvarila su svoje planove za titulu, odnosno plasman u Ligu šampiona.

Siti je vodio protiv Sanderlenda na domaćem terenu, ali je Konor Vikam sa dva gola preokrenuo, da bi Nasri uz dosta sreće postavio konačnih 2:2.

Everton je na ’Gudisonu’ izgubio od Kristal Palasa sa 3:2, što im je bio tek prvi poraz posle sedam uzastopnih trijumfa u ligi. Izabranici Tonija Pjulisa upisali su treću vezanu pobedu i učvrstili se na 11. mestu sa 40 bodova.

Činilo se da će 'građani' nastaviti siguran put ka tituli, kada je Fernandinjo već u drugom minutu iskoristio asistenciju Aguera. Ipak, u drugom poluvremenu gosti su preokrenuli za 10 minuta, a u 83. minutu bilo je 2:1, posle dva pogotka Konora Vikama.

Ipak, bod domaćima doneo je Samir Nasri, u 88. minutu, posle velike greške golmana Manonena, kome je lopta bukvalno ispala u gol. Ovim remijem otvorila se prilika Liverpulu, ali i Čelsiju, koji su sada u mnogo boljoj poziciji u borbi za titulu.

U drugom meču večeri Pančon i Dan su doneli lepih 2:0 za Kristal Palas u 49. minutu. Nejsmit je u 61. minutu smanjio, ali je ponovo Palas imao dva gola prednosti posle udarca Džeroma. Do kraja meča, Miraljas je samo uspeo da smanji rezultat.

Ovim porazom Everton je izgubio četvrto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, pa sada ima bod manje od Arsenala.