Subota, 05.04.2014.

18:07

PL: Čelsi i Junajted ubedljivi

Mančester Junajted je pobedio Njukasl u gostima 4:0, dok je Čelsi predvođen Salahom dobio Stouk 3:0 I tako se održao u šampionskoj trci.

Izvor: NL

Autor: NL

Kristal Palas je u derbiju začelja bio bolji od Kardifa i pobegao na sedam bodova od zone ispadanja, dok je Fulam golom Rodaljege u 86. minutu savladao Aston Vilu.

Hal je na svom terenu minimalno slavio protiv Svonsija, a VBA je vrlo bitne bodove za opstanak osvojio na gostovanju Noriču.

U uvodnom meču 33. kola Mančester Siti je pobedio Sautempton 4:1,

Posebno je ubedljiv bio Kristal Palas koji je u Velsu sa tri gola razlike pobedio Kardif i tako skoro sigurno obezbedio opstanak u ligi. Velšane je načeo Pančon posle pola sata igre, u 71. minutu Ledli je povisio na 2:0 dok je tačku na pobedu Palasa svojim drugim golom na utakmici stavio Pančon.

Mančester junajted je sa četiri gola došao do bodova protiv Njukasla, a „Đavoli“ posle odlilčne partije protiv Bajerna u Ligi šampiona nastavlja u odličnom ritmu.

"Đavole“ nije poremetila povreda Janga na početku utakmice, sjajni Mata je sa dva gola doveo Junajted u prednost, a golove su postigli i Ćićarito i rezervista Januzaj. Srpski fudbaler Nemanja Vidić presedeo je ceo meč na klupi.

Čelsi je napokon odigrao odličan meč od početka do kraja, a prvi pogodak postigao je Salah u 32. minutu – Matić je odlično prošao po levoj strani i centrirao, a Egipćanin je uhvatio golmana Begovića na pogrešnoj nozi i sa petnaestak metara je postigao gol.

Promašili su ’Plavci’ još dve-tri šanse do poluvremena, a meč je rešen u 61. minutu – Salah je iznudio jedanaesterac, a lopti je prišao Lampard. Begović je odbranio, ali je Lampard natrčao i zatresao mrežu.

Do kraja meča Vilijan je potvrdio pobedu, ponovo na asistenciju Salaha, a ceo meč za ’Plavce’ odigrali su Nemanja Matić i Branislav Ivanović.

Najneizvesnije je bilo u Birmingemu, gde je Fulam tek na samom kraju meča došao do tri boda protiv favorizovane Aston Vile. Fulam je poveo golom Ričardsona, izjednačio je Holt, a Rodaljega je u 86. minutu postigao gol koji je doneo bodove njegovom timu.

Velšani su loše odigrali ovo kolo, pa je pored Kardifa i Svonsi doživeo poraz. "Labudovi“ su poraženi od Hala na gostovanju, a domaćinu je pobedu doneo Bojd golom u 39. minutu.

U nedelju se u derbiju kola sastaju Everton i Arsenal, dok Vest Hem dočekuje prvoplasirani Liverpul. Kolo zatvaraju Totenhem i Sanderlend u ponedeljak.