Nedelja, 30.03.2014.

23:23

Hetafe za spas protiv Valensije

Fudbaleri Hetafea savladali su Valensiju sa 3:1 u gostima, u poslednjem subotnjem meču 31. kola španske Primere.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Hetafe je ovim trijumfom pobegao iz zone ispadanja i sad je 16, dok je Valensija zadržala osmo mesto sa 40 bodova.

Nije se činilo da će meč biti završen ovim rezultatom kada je Vargas u šestom minutu doveo ’slepe miševe’ vođstvo.

Ipak, Hetafe je za dva minuta preokrenuo, a u 25. i 27. pogađali su Lafita i Marika. Konačan rezultat postavio je Leon u 88. minutu. Minut posle toga, Matje je dobio drugi žuti karton i morao je van igre.

U drugom meču večeri, Viljareal i Elče podelili su bodove rezultatom 1:1, a oba gola postignuta su u prvom poluvremenu.

Suares je u 31. minutu realizovao penal, da bi u samom finišu prvog dela igre Pereira postavio konačan rezultat.

Obe ekipe zadržale su prošlonedeljni plasman na tabeli, Viljareal je ostao sedmi sa 49, dok je Elče 15. sa 32 boda.

Vikend u Španiji obeležile su pobede tri vodeće ekipe u Primeri. Kolo se zatvara u ponedeljak, kada su na programu preostale dve utakmice.