Nedelja, 30.03.2014.

22:43

Porto se oprostio od titule

Lisabonski rivali Benfika i Sporting vodiće borbu za titulu novog šampiona Portugala u poslednjih pet kola Premieire.

To je omogućio aktuelni šampion Porto koji se od titule oprostio porazom od Nasionala u gostima sa 2:1.

Prethodno je Benfika minimalnim rezultatom slavila u Bragi te sada ima 15 bodova više od najvećeg rivala. Jedina konkurencija "Orlovima" biće gradski rival Sporting koji zaostaje sedam bodova.

Benfika je derbi u Bragi rešila već u 13. minutu golom svog najboljeg strelca Rodriga Lime. Ljubomir Fejsa je igrao ceo meč, a Lazar Marković do poslednjih pet minuta. S druge strane svih 90 u timu Brage igrao je Aleksandar Miljković koji je na kraju dobio žuti karton.

Porto je imao šansu da osvoji bar bod u gostima, ali je Rikardo Kvarežma promašio penal pola sata pre kraja. Pobedu Nasionalu doneli su Kandejas i Rondon, dok je Džekson Martines u jednom momentu izjednačio rezultat.

U sledećem kolu Benfika dočekuje Rio Ave, dok Sporting gostuje Fereiri kojoj je svaki bod važan jer se bori za opstanak.