Nedelja, 30.03.2014.

19:09

Jagodina razbila Čuku, u igri za LE

Fudbaleri Jagodine nadigrali su Čukarički 4:2, dok su Napredak i Spartak igrali bez golova u Kruševcu, u 21. kolu Jelen Superlige.

Jagodina je do prve pobede ovog proleća stigla golovima Živanovića i Crvetkovića u prvom, a Damjanovića i Pešića u drugom poluvremenu. Bojić i Stojiljković su dva puta smanjivali rezultat.

Napredak je dominirao na svom terenu protiv Subotičana, dozvolio rivalu samo jedan šut i to van okvira gola, ali nije uspeo da savlada Bojana Aleksića.

Ekipa Jagodine zasigurno je odigrala najbolju utakmicu u prolećnom delu šampionata. Jagodina je pred svojim navijačima, tek posle šest utakmica
prolećnog dela šampionata, uspela da dođe do pobede.

"Ćurani" su od početka duela kontrolisali ritam, Uputili su 21 šut ka golu Čukaričkog, a imali su i veliki broj izglednih šansi za gol.

Strelci za ekipu Mladena Dodića bili su Aleksandar Živanović u 21. minutu, Ivan Cvetković u 36, Dario Damjanović u 47. i Aleksandar Pešić u 75. S druge strane, za ekipu Čukaričkog golove su postigli Petar Bojić u 37. i Nikola Stojiljković u 87. minutu.

Na utakmici u Kruševcu izmedju Napretka i Spartaka nije bilo mnogo uzbuđenja. Borba se uglavnom vodila na sredini terena, a ni jedna ekipa nije imala izglednu gol šansu.

Najznačajniji trenutak utakmice dogodio se u 87. minutu, kada je Spartak ostao sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Stefan Petrović dobio drugi žuti karton.

Jagodina je ponovo u igri za Ligu Evrope jer ima 33 boda na petom mestu, dva manje od Čukaričkog. Spartak je deveti sa bodom više od Napretka.