Nedelja, 30.03.2014.

16:43

Everton blista, preti Arsenalu

Ekipa Evertona savladala je u gostima Fulam 3:1 i prvi put posle 11 godina vezala pet uzastopnih pobeda.

Tim iz Liverpula je bio u podređenom položaju kompletno prvo poluvreme, ali je ipak prvi stigao do pogotka autogolom Stokdejla u 50. minutu, da bi 20 minuta kasnije Deđegah izjednačio.

Međutim, iako je imao desetak šuteva manje od rivala, Everton je pogocima Miralasa i Nejsmita u poslednjih 11 minuta stigao do trijumfa.

Everton je sada konkurent Arsenalu za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona jer ima četiri boda manje uz meč manje od londonskog tima.

Fulam je četvrtim porazom u poslednjih pet kola ostao na poslednjem mestu sa pet bodova od sigurne zone.

"Velika pobeda. U ovom delu sezone važniji nam je rezultat od igre. Bili smo uspavani u prvom delu sezone, ali smo se probudili i sada dominiramo. Borimo se za Evropu i pobede su ključne. Verujemo da možemo nastaviti borbu za mesto u Ligi šampiona", rekao je junak utakmice Stiven Nejsmit.

Fulam je odigrao verovatno najbolju utakmicu u sezoni, imao je 23 šuta ka golu rivala, devet više od Evertona, ali je ipak doživeo četvrti poraz u poslednjih pet kola.

Domaćin je propustio nekoliko šansi da stigne do prednosti, ali je Tim Hauard odlično zaustavljao pokušaje mladog debitanta Muse Dembelea i bivšeg saigrača Džonija Heitinge.

U nastavku meča Roberto Martines je ponovo povukao fenomenalne poteze prilikom izmena, uveo je škotskog napadača Stivena Nejsmita i Belgijanca Kevina Miralasa i to je prelomilo meč.

Nejsmit je bukvalno primorao Dejvida Stokdejla da zatrese sopstvenu mrežu, da bi nakon izjednačenja golom rezerviste Fulama Deđegaha, i Miralas zatresao mrežu.

U finišu meča igrač utakmice Nejsmit je potvrdio pobedu gostiju iz Liverpula.

Fulam je sada na korak od eliminacije u Čempionšip, dok je Everton sve bliži Ligi šampiona. Sledeće nedelje očekuje ih meč sezone jer na Gudison Park stiže direktni rival za četvrto mesto Arsenal.