Subota, 29.03.2014.

18:03

PL: Šokantan poraz Čelsija

Fudbaleri Čelsija izgubili su od Kristal Palasa u gostima sa 1:0 u 32. kolu Premijer lige koje su obeležile pobede domaćina.

Ekipa Žozea Murinja još uvek je na čelu tabele, ali su sada i Liverpul i Mančester siti u boljoj situaciji.

‘Plavci’ imaju 69 bodova iz 32 utakmice, Liverpul ima bod manje i utakmicu manje, a Siti tri boda manje ali i tri meča manje.

Čelsi je imao mnogo veći posed lopte (67%), imao je čak 20 udaraca upućenih ka golu domaćina, ali nije uspeo da postigne nijedan gol i zbog ovog i poraza od Aston Vile pre dva kola verovatno će ostati bez titule.

Tri boda Kristal Palasu u borbi za opstanak doneo je kapiten Čelsija Džon Teri autogolom u 52. minutu. Srpski reprezentativci Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su svih 90 minuta za gostujući tim.

Najubedljiviju pobedu u 32. kolu ostvario je Sautempton koji je slavio protiv Njukasla sa 4:0 uz dva gola Džeja Rodrigesa i po jedan Lambera i Lalane.

Piter Odemvingi doneo je tri boda Stouku u duelu protiv Hala, a sigurnu pobedu kod kuće ostvario je Svonsi protiv Noriča – 3:0. De Guzman je postigao prva dva, a Rautlidž treći gol za velški tim.

Najzanimljiviji duel odigrali su Vest Bromvič i Kardif (3:3). VBA je vodio sa 2:0 i 3:2, ali gosti su osvojili bod.