Subota, 08.03.2014.

18:00

Zvezda preokretom ostala na vrhu

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Napretka na ’Marakani’ u poslednjem meču subotnjeg programa 19. kola Jelen Superlige Srbije 4:1(1:1).

Crveno-beli su uspeli da se vrate posle gola zaostatka i zabeleže ubedljivu pobedu, i tako se vratili na prvo mesto na tabeli.

Napredak je u 15. minutu poveo sa 1:0 golom Dimitrova iz opravdano dosuđenog penala, ali u drugom minutu nadoknade Pavićević je izjednačio posle kornera Lazovića. Preokret donosi Dauda sa dva gola, a Ninković sa penala overava trijumf.

Početak meča bio je odložen jer su organizovani navijači sa severne tribine zapalili mnogo pirotehničkih sredstava i utakmica je mogla da počne tek nekoliko minuta posle predvidjenog vremena. Susret je gledalo 22.000 ljudi.

Napredak je dobro počeo i stvorio dve dobre šanse u prvih pet minuta, ali je poveo kada je golman Boban Bajković srušio Nenada Gavrića, koji je izbio sam ispred njega nakon dobrog proigravanja Dušana Mićića.

Dimitrov je bio siguran za 1:0.

Zvezda je posle toga zaigrala ofanzivnije, a samo je Dauda propustio tri dobre šanse, dok je Nenad Milijaš dva puta ozbiljno zapretio iz slobonih udaraca.

U nadoknadi vremena prvog poluvremena Darko Lazović je izveo korner, a Pavićević je glavom na prvoj stativi sproveo loptu u mrežu.

Napredak je u 58. minutu ponovo imao priliku da povede, pošto je Nikola Trujić izašao sam pred Bajkovića, ali je šutirao preko gola.

Posle desetak minuta Zvezda je zaigrala bolje i prelomila meč sa tri brza gola, a nešto kasnije i stavila tačku na meč.

Lazović je izveo korner, a Dauda je glavom sa pet metara doneo prednost Zvezdi. Samo četiri minuta kasnije Nikola Mijailović je prodro po levoj strani, dodao do Dragana Mrđe, a ovaje je prosledio do Daude, koji je povisio na 3:1.

U 80. minutu napravljen je prekršaj nad Mrđom za penal. Sudija je naredio da se ponovi penal, a Ninković je savladao Nemanju Krznarića
za 4:1.

Jelen Superliga, 18. kolo:

Crvena zvezda – Napredak 4:1
Pavićević 45+2, Dauda 73, 76, Ninković 82(p) - Dimitrov 15 (pen)

Tekstualni tokmeča:

Crvena zvezda: Bajković, Petković, Kelhar, Pavićević, Mijailović, Gogić, Milijaš, Lazović, Pečnik (Ninković 67'), Dauda, Mrđa.
Napredak: Krznarić, Cvetković, Aškovski, Janičić, Mićić, Frimpong, Gavrić, Regan, Bajić, Dimitrov, Trujić.

Prvu veliku šansu na utakmici imao je Napredak u petom minutu. Mijailović je pogrešio u svom šesnaestercu, a u nastavku akcije intervenisao je Kelhar, koji je umalo postigao autogol, ali je lopta prošla malo pored stative u korner.

Četiri minuta kasnije i crveno-beli su bili jako blizu golu – Dauda je dobio duel sa Frimpongom, prevario je Janičića i šutirao je snažno levom nogom sa desetak metara, ali je golman Krznarić bio odlično postavljen.

Kruševljani se nisu povukli, naprotiv, igrali su ofanzivno, a u 15. minutu došli su do vođstva. Mićić je uputio fantastičnu dugu loptu, Bajković je oborio Gavrića, a sudija Jovanetić je opravdano svirao penal. Lopti je prišao Srđan Dimitrov, pogodio je donji desni ugao i doveo goste u vođstvo.

Nedugo zatim Zvezda je bila blizu izjednačenja, lopta se odbila od Daude i završila malo pored gola. Zvezda je preuzela inicijativu, a Napredak je pokušavao kontrama da poremeti domaće i eventualno duplira prednost. Novu šansu imao je Dauda, ali je golman Krznarić dobro reagovao u gužvi.

U 33. minutu Bajić je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, a Bajković je izbacio loptu u korner.

U narednih desetak minuta nije bilo većih uzbuđenja na terenu i činilo se da će Napredak u svlačionicu otići sa vođstvom. Ipak, u drugom minutu nadoknade Lazović je izveo korner sa desne strane, a loptu je na prvoj stativi dočekao Savo Pavićević i temenom je postigao gol za 1:1.

Zvezda je zaigrala sa više žara po ponovnom izlasku na teren, a prvu šansu imao je Lazović – na desnoj strani je predrbilao Aškovskog i šutirao, ali je Krznarić odbranio.

Ni Napredak nije odustajao od napadačkih akcija – Trujić je u 58. minutu dobro prošao po levoj strani, Bajić je šutirao sa ivice šesnaesterca, a lopta je završila preko prečke.

Nastavila je Zvezda da kontroliše igru, što joj je isplatilo posle kornera u 73. minutu. Darko Lazović je izveo korner sa desne strane i poslao loptu na drugu stativu, tamo se Dauda izborio sa Reganom – i glavom smestio loptu u mrežu - 2:1.

Oslobodila se domaća ekipa posle preokreta, pa je već posle dva minuta stvorila dva gola prednosti , a opet je precizan bio Nigerijac. Mrđa se ovoga puta našao u ulozi asistenta, a Dauda posle prodora po levom krilu drugi put savladao Krznarića - 3:1.

Ništa se nije promenilo ni posle trećeg gola, a sve je i definitivno rešeno u 82. minutu, kada je Dragan Mrđa oboren za najstrožu kaznu. U prvi mah se činilo da će Dauda izvesti penal, ali je odgovornost ipak preuzeo Ninković. Oporavljeni rezervista je bio siguran iz drugog pokušaja, jer je u prvom navratu golman gostiju previse izašao sa linije - 4:1.

Do kraja susreta videli smo po nekoliko solidnih prilika s obe strane, ali se rezultat nije menjao.