Nedelja, 23.02.2014.

22:44

Osasuna zgazila Atletiko, Real prvi

Fudbaleri Osasune napravili su drugo veliko iznenađenje ove sezone i posle remija sa Barselonom, pregazili Atletiko Madrid rezultatom 3:0.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

U poslednjem nedeljnom meču 25. kola španske Primere, Atletiko je ubedljivo poražen, pa će od ovog vikenda usamljen na prvom mestu biti Real Madrid.

Osasuna je povela već u šestom minutu golom Alvara Sehuda, koji je sam na drugoj stativi uhvatio volej posle centaršuta Armenterosa.

Asistent kod prvog postigao je drugi gol u 21. minutu, i to na kakav način. Oduzeo je loptu protivnicima na nekih 25 metara i poslao projektil od stativu golmana Tiba Kurtoe.

Tri minuta pre kraja prvog poluvremena, sve je bilo rešeno, kada je Tores iskoristio centaršut Damije i postavio konačnih 3:0.

I pored velikog deficita, ’jorgandćije’ nisu uspele da ugroze gol protivnika, pa su zabeležili i treći poraz u šampionatu. Pre Atletika, poraz je doživela i Barselona, pa su ove dve ekipe omogućile Real Madridu da se osami na čelu tabele.

Osasuna se popela na 12. mesto sa 29 osvojenih bodova.

Kolo u ponedeljak zatvaraju Espanjol i Viljareal.