Nedelja, 23.02.2014.

17:35

Tarabt srušio Mihu, Inter bledo

Ekipa Milana upisala je drugu pobedu zaredom pobedivši Sampdoriju 2:0 u 25. kolu Serije A, a gol je opet postigao Adel Tarabt.

Izvor: AR

Autor: AR

Inter je prekinuo niz od dve pobede bledim remijem sa Kaljarijem na svom terenu 1:1, dok je Kievo bio siguran u Veroni protiv Katanije 2:0.

Udineze je remizirao kod kuće sa Atalantom 1:1, zahvaljujući Di Nataleovoj prisebnosti sa bele tačke.

Milan se izgleda budi, a bivši igrač Kvins Park Rendžersa i Maroka nastavlja da rešeta mreže. Pre nego što je u 12. minutu postigao pogodak izbliza posle odbitka, pravio je mnoge probleme odbrani gostiju svojim centaršutevima. Najviše zanimljivosti u prvom poluvremenu dešavalo se posle prekida, ozbiljnih šansi više nije bilo.

Nakon pauze, opet posle prekida koji je izveo Honda u 58. minutu, lopta stiže nakon više nesrećnih odbitaka do Adila Ramija koji se lepo snalazi i savršenim udarcem glavom šalje je u golmanov desni ugao.

Sampa Siniše Mihajlovića doživela je drugi poraz u nizu, pa je ostala na osam bodova od zone ispadanja.

Drugi milanski klub se nije tako proslavio, i to na svom stadionu protiv u gostima slabašnog Kaljarija. Remi je čak i bio dobar rasplet za tim Valtera Macarija pošto je tim sa Sardinije poveo pogotkom Pinilje sa bele tačke nakon što je Žuan igrao rukom u svom šesnaestercu. Milito je imao šansu da poravna rezultat u nadoknadi vremena, ali je njegov šut fantastično odbranio Vlada Avramov.

U drugom poluvremenu milanski velikan ipak stiže do izjednačenja tako što je pas Maura Ikardija u gol pretvorio Fonseka Rolando u 51. minutu. Internacionale je imao još dve šanse do kraja utakmice ali je šuteve Palasija i Samuela divno odbranio igrač utakmice Vlada Avramov.

Kievo je u jednoj od najvažnijih utakmica sezone pobedio Kataniju koja im je direktan rival za ispadanje iz lige rezultatom 2:0. Nije bilo tako lako kako je izgledalo, jer je dva minuta nakon što je iz penala svom timu Tero doneo prednost, isključen njegov saigrač Đenaro Sardo.

I drugi gol je pao posle prekida. Luka Rigoni je taj koji je glavom poslao loptu u mrežu nakon centaršuta iz daljine. Katanija nije pružila otpor iako je imala igrača više na terenu.

Udineze je stigao do koliko-toliko pozitivnog rezultata iako je gubio sa 1:0 pogotkom koji je za Atalantu postigao Brivio na asistenciju Raimondija. Do izjednačenja je došlo nakon penala koji je u gol pretvorio Di Natale.