Subota, 01.02.2014.

21:37

Mame Biram Dijuf porazio Borusiju

Fudbaleri Hanovera pobedili su Borusiju Menhengladbah sa 3:1(0:0) u meču 19. kola Bundeslige, a junak pobede bio je Mame Biram Dijuf.

Mehengladbah je propustio priliku da eventulanom pobedom dođe na deobu trećeg mesta, ali je domaći sastav odigrao dobar meč i zasluženo slavio.

U prvom delu igre nije bilo pogodaka, da bi se strelci raspucali u nastavku. Najpre je Artjoms Rudnevs bio precizan u 56. minutu, da bi usledilo zatišje do samog finiša meča. Ali, onda na scenu stupa bivši napadač Mančester Junajteda.

Prvo je u 82. minutu iskoristio asistenciju Huštija i savladao Ter Štegena, ali su gosti samo 120 sekundi kasnije smanjili preko Mlape.

Ipak, Senegalac je u poslednjim trenucima overio trijumf svog tima, posle divnog pása Jana Šlaudrafa.

Ovom pobedom se nastavila totalna dominacija domaćina u subotnjem programu - 6/6.