Subota, 01.02.2014.

17:50

Poraz Barse, Duda "pobedio" Sevilju

Fudbaleri Valensije pobedili su Barselonu na Kamp Nou sa 3:2 u 22. kolu španske Primere.

To je tek drugi poraz Katalonaca u Primeri ove sezone, a sada priliku da ih prestignu na čelu tabele imaju Atletiko i Real Madrid.

Bez golova odigrali su Levante i Valjekano, odnosno Hetafe i Valjadolid, dok je u duelu Malage i Sevilje konačan rezultat bio 3:2.

Ništa nije slutilo na poraz ekipe Tate Martina u osmom minutu kada je Aleksis Sančes na čudan način postigao prvi gol.

Međutim, gosti sa Mestalje su u nastavku odigrali hrabro, a nije ih pokolebao ni nepravedno dosuđen penal za domaćina. Pablo Pjati je u 39. minutu izjednačio, a Pareho je u 44. minutu doneo gostima vođstvo na poluvremenu.

U 54. minutu je Mesi izjednačio posle penala koji nije postojao, ali samo pet minuta kasnije konačan rezultat postavio je Francusko Alkaser. 12 minuta pre kraja zbog dva žuta kartona isključen je Đordi Alba.

Barsa je tako ostala na 54 boda, koliko ima i Atletiko koji u nedelju dočekuje Sosijedad. Bod manje od njih ima Real koji gostuje Bilbau takođe u nedelju.

Malaga je na domaćem terenu do prednosti došla u 31. minutu preko Dude koji je realizovao prethodno dosuđeni jedanaesterac. U prvom poluvremenu delioci pravde imali su mnogo posla, a podeljeno je ukupno pet žutih kartona, tri fudbalerima Sevilja, a dva igračima Malage.

U drugom poluvremenu su gosti preokrenuli rezultat, Baka je u 49. poravnao stanje na semaforu, a prednost Sevilji doneo je Facio u šestom minutu drugog sata utakmice.

Novo izjednačenje doneo je Garsija, u 77. minutu, a pet minuta kasnije svojim drugim pogotkom Duda donosi domaćem timu tri boda.