Subota, 01.02.2014.

17:51

Junajted i dalje loš, kao i Spursi

Dolazak Huana Mate ipak nije mnogo pomogao Mančester Junajtedu koji je doživeo novi poraz, ovaj put u Stouku sa 2:1.

Kiks u 24. kolu Premijer lige napravio je i Totenhem odigravši 1:1 u Halu. Everton se iskupio za debakl u derbiju Merzisajda pobedom nad Aston Vilom 2:1.

Sautempton je sa 3:0 razbio Fulam u gostima, dok su januarska pojačanja donela pobedu Kardifu nad Noričom 2:1. Ranije u subotu su pobede ostvarili Sanderlend i Vest Hem, u nedelju igraju Liverpul i Arsenal, a u ponedeljak se sastaju Siti i Čelsi.

Dolazak jednog igrača za veliki novac ipak nije dovoljno dobar potez za preokret na Old Trafordu. Junajted jeste na debiju Mate nadigrao Kardif 2:0, ali da se neće sve promeniti preko noći pokazao je Stouk.

Mata je zabeležo novu asistenciju koju je u gol pretvorio Robin van Persi, ali je Junajted ipak poražen na Britaniji. Golovima raspoloženog Čarlija Adama, jednim uz pomoć Majkl Karika, a drugi sjajnim šutem sa ivice kaznenog prostora, domaćin je osvojio tri važna boda u borbi za opstanak.

Junajtedu nije pomoglo ni sedam minuta nadoknade vremena, jer je Asmir Begović fenomenalnom intervencijom uz pomoć stative u 91. minutu zaustavio sjajan šut vejna Runija iz slobodnog udarca.

I Totenhem je napravio veliki kiks i ostao bez pobede u Halu protiv rivala koji već šest kola ne zna za slavlje. "Tigrovi" su poveli preko Šejna Longa već u 12. minutu, da bi pola sata pre kraja Paulinjo doneo nadu Spursima u preokret. Međutim, Harper i njegova odbrana su odoleli, pa je Hal bar prekinuo niz od četiri poraza.

Dolazak Vilfreda Zahe i Kenvajna Džonsa je izgleda pun pogodak Ole Gunara Solšera. Zaha je asistirao i Džons pogodio za preokret i pobedu Kardifa nad Noričom 2:1. Snodgras je doneo prednost gostima u petom minutu, da bi domaćin preokrenuo u roku od 60 sekundi početkom drugog dela. Izjednačio je Krejg Belami, koji je postao prvi fudbaler u istoriji Premijer lige koji je bio strelac za sedam različitih klubova u takmičenju.

Sautempton se vratio u sjajnu formu i zakucao Fulam za dno tabele. Gosti su dominirali na Krejven Kotidžu i u poslednjih 25 minuta razbili rivala. Adam Lalana, Riki Lambert i Džej Rodriges nastavili su golgeterski niz ovog tria i doneli "svecima" 3:0 za devetu pobedu u prvenstvu.

Everton je prekinuo loš period teškom pobedom nad Vilom. Leandro Bakunja doneo je timu iz Birmingema vođstvo na Gudisonu u prvom poluvremenu, ali su se "karamele" spasile u poslednjih 15 minuta meča. Stiven Nejsmit je izjednačio u 74. minutu, a preokret i pobedu je pet minuta pre kraja doneo Kevin Miralas.