Petak, 31.01.2014.

22:20

BL: Obamejang za trijumf Borusije

Golovima Pjer-Emenik Obamejanga, Borusija Dortmund pobedila je u gostima Ajntraht iz Braunšvajga, na otvaranju 19. kola nemačke Bundeslige.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Borusija je slavila sa 2:1, a Obamejang je pogađao u 31. i 65. minutu, dok je jedini gol za domaće postigao Kesel u 54. minutu.

Borusija je ovom pobedom zadržala treću poziciju sa 36 bodova, dok je BRaunšvajg zakucan na začelju tabele sa samo 12 bodova iz 19 utakmica.

Prvi gol reprezentativac Gabona postigao je posle odlične akcije celog tima, kada je glavom iz peterca ćušnuo loptu u praznu mrežu, asistent je bio Levandovski.

Desetak minuta posle pauze, Kesel je izjednačio, ali je Obamejang novim golom doneo pobedu svojoj ekipi. Posle jedne polukontre iskoristio je pas Rojsa, i iskosa sa leve strane, levom nogom pogodio suprotni ugao.

Ovo je bila jedina utakmica u petak, dok se tokom vikenda nastavlja takmičenje u Bundesligi.