Subota, 11.01.2014.

19:04

PSŽ jedva do bodova na Korzici

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su posle preokreta Ažaksjo na Korzici 2:1(1:1) u prvom subotnjem meču francuske Lige 1.

'Sveci' su tako iskoristili kiks Monaka i povećali prednost na pet bodova, dok je domaćim igračima ovo već 13 poraz i trenutno su poslednji sa samo devet bodova.

Prvi gol viđen je već posle šest minuta igre, kada je Eduardo doveo domaći sastav u vođstvo. Međutim, Parižani od tog trenutka preuzimaju kontrolu, a Laveci na asistenciju Ibrahimovića izjednačava rezultat, četiri minuta pre odmora.

Dugo se aktuelni šampion mučio u nastavku. Imao je inicijativu, stvarao šanse, ali nije nikako uspevao da drugi put savlada Meksikanca Očou. Ipak, upornost se isplatila u 74. minutu, Ibrahimović je opet u asistent, a egzekutor Blejz Matuidi.