Subota, 11.01.2014.

17:47

Het-trik Džonsona, žestoko za LŠ

Ekipe Totenhema i Evertona ostvarili su nove pobede i nastavili borbu za plasman u Ligu šampiona, dok je Sanderlend razbio Fulam u derbiju začelja.

Totenhem je sa 2:0 nadigrao Kristal Palas, a Everton istim rezultatom pobedio Norič, dok je Sautempton minimalcem nad VBA okončao seriju poraza.

Sanderlend je uz het-trik Adama Džonsona slavio sa 4:1 na Krejven Kotidžu, a Vest Hem Junajted u drugom okršaju davljenika slavio u Kardifu 2:0 sa igračem više

Totenhem se ponovo mučio u završnici, ali je ipak stigao do treće pobede u nizu, četvrte u poslednjih pet kola. Nije najbolje počelo za domaćina na Vajt Hart Lejnu, Dembele je napravio penal već u osmom minutu, ali se Džejson Pančon obrukao sa 11 metara.

Spursi su kaznili njegov promašaj u drugom poluvremenu, prvo je Kristijan Eriksen probio led posle sjajne asistencije Emanuela Adebajora, da bi trijumf potvrdio Džermejn Defo posle dodavanja Arona Lenona.

Mnogo lakše do drugog trijumfa u tri kola stigao Everton. Mrežu Noriča načeo je Geret Beri u 23. minutu na dodavanje Romelua Lukakua, a pola sata pobedu je obezbedio Kevin Miralas iz slobodnog udarca.

Dan je ipak obeležio Adam Džonson koji je ostvario het-trik na Krejven Kotidžu i pomogao Sanderlendu da razbije Fulam i primakne se sigurnoj zoni.

On i Ki Sung-Jong su doneli dva gola prednosti "crnim mačkama" u prvom poluvremenu u Londonu, ali je Stiv Sidvel pomoću Demijena Dafa najavio povratak domaćina na startu drugog dela.

Opsada gola gostiju nije donela rezultat, Sanderlend je uspešno odolevao i iskoristio prostor za kontre, te je Džonson sa još dva gola, od čega je drugi bio iz penala, doneo svom timu treću uzastopnu pobedu u svim takmičenjima.

Sve bliži dnu je Kardif kome ni igrač više nije bio dovoljan da izbegne četvrti poraz u poslednjih pet kola. Vest Hem je poveo krajem prvog dela preko Karlton Kola, da bi u 72. ostao bez Džejmsa Tomkinsa. Ipak, "čekićari" su odoleli naletu Velšana i u nadoknadi vremena preko Marka Nobla potvrdili važan trijumf kojim se izjednačio sa direktnim rivalom u borbi za opstanak.

Sautempton je bio u velikoj krizi rezultata u poslednjih mesec dana, izgubio je tri od poslednja četiri meča, ali je to okončao Adam Lalana srušivši VBA u 66. minutu na Sent Meriju.