Petak, 10.01.2014.

21:24

Mitrović zatresao mrežu Volfsburga

Mladi srpski fudbaler Aleksandar Mitrović igra odlično i u prijateljskim mečevima Anderlehta.

Prvi strelac belgijskog šampiona dao je prvi od dva gola u porazu od Volfsburga 3:2, u test meču. Mitrović je zamenjen na poluvremenu, kada je Luka Milivojević ušao umesto Vanden Borea.

Golom bivšeg napadača Partizana Anderleht je poveo u 33. minutu, ali su "vukovi" preokrenuli preko Dosta i Nalda do 71. Pet minuta pre kraja Gohi je izjednačio, ali Naldo u 88. donosi pobedu Volfsburgu.

Mitrović je prvi strelac Anderlehta sa devet golova, a na deobi petog mesta u ligi.

Anderleht je trenutno drugi u Župile ligi sa 44 boda iz 21 kola, četiri manje od lidera Standarda iz Liježa.

Belgijski šampionat nastavlja se 19. januara, a Anderleht gostuje Mehelenu.