Nedelja, 01.12.2013.

17:22

Škrtel tragičar, poraz Liverpula

Fudbaleri Hala savladali su Liverpul kod kuće sa 3:1, u meču 13. kola Premijer lige.

Tragičar je bio defanzivac gostiju Martin Škrtel koji je bio najzaslužniji za prvi i poslednji gol Hala.

Domaći sastav poveo je u 20. minutu. Livermor je opalio po lopti sa oko 25 metara, a onda je na putu ka golu zakačila Škrtela i završila u mreži Liverpula.

Ipak, samo sedam minuta kasnije izjednačio je Stiven Džerard i to sjajnim udarcem iz prekida u golmanov ugao. Liverpul je mogao da preokrene rezultat u 70. minutu kada je Viktor Mozes promašio fenomenalnu šansu, što je Hal već u sledećem napadu kaznio golom veziste Dejvida Mejlera.

Konačan rezultat postavio je Martin Škrtel autogolom posle šuta Elmohamadija.

Liverpul ostaje na drugoj poziciji sa 24 boda i sedam bodova manje od proplasiranog Arsenala, dok se Hal ovom pobedom popeo na 10. mesto sa 17 bodova.