Subota, 30.11.2013.

23:21

Prvi ligaški poraz Porta u sezoni

Fudbaleri Porta doživeli su prvi ligaški poraz ove sezone – u meču 11. kola izgubili su od Akademike u gostima sa 1:0.

Izvor: SO

Autor: SO

To je prvi poraz Porta u nacionalnom šampionatu još od 29. januara 2012. godine, kada je bolji bio Žil Visente.

Jedini gol u Koimbri postigao je 28-godišnji vezni fudbaler Fernando Alešandre u 43. minutu. On je posle kornera i gužve u šesnaestercu sačekao loptu na drugoj stativi i zakucao je u mrežu golmana Eltona.

Porto je skoro dve trećine vremena držao loptu u nogama, uputio je 12 šuteva ka golu rivala, a u 84. minutu Danilo je promašio penal za izjednačenje i Akademika je uzela sva tri boda.

Porto je i dalje prvi sa 24 boda, jednim više od Benfike i Sportinga, ali ta dva kluba sada mogu da izbiju na čelo eventualnim pobedama. Benfika u nedelju od 18.45h gostuje ekipi Rio Avea, dok dva sata kasnije u Lisabonu počinje meč Sportinga i Pasoš Fereire.

1. Porto 11 7 3 1 20:8 24
2. Sporting 10 7 2 1 24:9 23
3. Benfika 10 7 2 1 17:7 23
4. Eštoril 10 5 2 3 18:14 17
5. Žil Visente 10 5 2 3 13:11 17
6. Nasional 10 4 3 3 13:10 15
7. Braga 11 5 0 6 13:13 15
8. Akademica 11 4 2 5 6:13 14