Subota, 30.11.2013.

18:57

Novi gol Žigića za Birmingem

Srpski internacionalac Nikola Žigić postigao je novi gol u dresu Birmingema, ovoga puta u pobedi svog tima na gostovanju Barnsliju - 3:0(3:0).

Birmingem je posle serije loših rezultata zabeležio drugi trijumf u tri kola, pa sada zauzima 19. mesto sa 18 osvojenih bodova.

Pol Kadis je pogotcima u 13. i 22. minutu, s penala, doneo svom timu dva gola prednosti, da bi bivši napadač Crvene zvezde, svojim trećim golom u sezoni, u 37. minutu postavio konačan rezultat meča.

Prethodno je Žigić bio precizan u pobedi Birmingema nad Hadersfildom (3:1), a početkom oktobra je postigao počasni pogodak u porazu svog tima od Boltona (2:1).

Nekadašnji reprezentativac Srbije je u engleskom klubu od 2010. godine, do sada je odigrao 123 utakmice i postigao 32 gola uz 13 asistencija.