Subota, 30.11.2013.

17:51

Arsenal ne staje, Everton u vrhu

Ekipa Arsenala nastavlja put ka prvoj tituli posle deset godina, a pobede u subotu u Premijer ligi ostvarili su još Everton, Vest Hem i Norič.

Arsenal je slavio sa 3:0 u Kardifu za desetu pobedu u sezoni, pa ima sedam bodova više od Liverpula i Čelsija koji igraju u nedelju.

Everton je sa 4:0 razbio Stouk Siti, ubedljiv je bio i Vest Hem sa 3:0 u malom gradskom derbiju protiv Fulama, dok je Norič minimalnim rezultatom nadigrao Kristal Palas. Golova nije bilo u duelu Aston Vile i Sanderlenda.

Aron Ramzi oduševio je navijače u Kardifu sa dva gola u laganoj pobedi Arsenala u Velsu. Vezista Arsenala igra najbolji fudbal u svom životu, a domaća publika ga je za dva gola nagradila sa "Jedan je Aron Ramzi". U međuvremenu, jedan gol za "tobdžije" dao je i Matje Flamini. Arsenal je dobio drugi put u nizu, četvrti u poslednjih pet kola i suvereno drži prvo mesto na tabeli.

Novi igrač u vrhu tabele je Everton. "Karamele" su odigrale sjajno drugo poluvreme, pregazile sa četiri gola Stouk i izjednačile se na deobi drugog mesta sa Liverpulom i Čelsijem koji igraju u nedelju. Everton je do prve pobede nakon tri remija stigao golovima Žerara Delofea, Simusa Kolemana, Brajana Ovijeda i Romelua Lukakua, nakon sjajne asistencije Ovijeda.

Posle skoro dva meseca pobedu u Premijeršipu ostvario je Vest Hem koji je dobio mali gradski derbi protiv Fulama sa 3:0. "Čekićari" su takođe golove dali u drugom poluvremenu, a u okršaju timova na granici zone ispadanja pokrenuo ih je Mohamed Diame, a posao su završila dva Kola, Karlton i Džo.

Važnu pobedu za beg iz donjeg dela tabele ostvario je i Norič koji je golom Garija Hupera stigao do druge pobede u tri kola, ovaj put protiv poslednjeplasiranog Kristal Palasa koji je zakucan za dno.