Sreda, 27.11.2013.

22:50

D: Kolarov kapiten, Siti 4:2

Mančester Siti nadigrao je sa 4:2 ekipu Viktorije Plzenj u petom kolu Lige šampiona, i ostala u trci za prvo mesto.

"Građani" su potcenili češkog šampiona, dva puta su se opuštali i dozvoljavali rivalu da izjednači, ali su naučili lekciju i slavili ubedljivo.

Hesus Navas bio je dvostruki asistent, a Serhio Kun Aguero, Samir Nasri, Alvaro Negredo i Edin Džeko su bili strelci. Tomaš Horava i Stanislaav Teck su dali golove za Plzenj.

Siti je poveo u 33. minutu kada je Aguero realizovao penal, i činilo se da će domaćin lako da slavi. Međutim, deset minuta kasnije Horava je sjajnim golom izjednačio.

Aguero je tim pogotkom postao tek drugi čovek u istoriji LŠ koji je dao bar šest golova za jedan engleski tim u prvoj fazi takmičenja. Prethodno je to pošlo za rukom Rudu van Nistelroju u dresu Mančester Junajteda, u sezoni 2004/2005. Holanđanin je upisao osam pogodaka.

Nije bilo promena do 65 minuta, a onda su se napadači raspucali. Englezi ponovo dolaze do vođstva preko Samira Nasrija, ali ponovo brzo primaju gol, Tecl donosi novu izjednačenje.

Ipak, tim Manuele Pelegrinija se ouzbiljio u završnici, te golovima Negreda i Džeka u poslednjih 15 minuta stigao do četvrte pobede.

Siti kolo pre kraja ima tri boda manje od Bajerna, koji je slavio 3:1 u Mančesteru na startu sezone. Ipak, ukoliko "građani" slave sa više od dva gola razlike u Minhenu, biće prvi i imaće nominalno lakšeg rivala u osmini finala.

S druge strane, Viktorija je u istoj situaciji protiv CSKA. Izgubila je 3:0 kod kuće od "armejaca" koji imaju tri boda više na mestu koje vodi u Ligu Evrope.