Sreda, 30.10.2013.

23:56

Šou na 'Bernabeu', sudija očajan

Na 'Bernabeu' je viđen pravi spektakl sa čak deset golova, pobedu od 7:3 ostvario je Real protiv Sevilje, u utakmici koju je pored golova obeležio i sudija.

Sudija Hose Tešeira napravio je tri velike greške, ali su čak i one doprinele 'zabavi' na stadionu Real Madrida.

Zvezde večeri bili su Kristijano Ronaldo sa tri i Garet Bejl sa dva pogotka. Portugalac je mrežu gostiju pogađao u 32(p), 60. i 71. minutu, a Velšanin u 14. i 27.

Preostala dva gola za Real postigao je Francuz Karim Benzema. U međuvremenu Rakitić i Baka su bili precizni u 38. i 40. minutu, da bi hrvatski reprezentativac savlado Lopesa i u 63. minutu.

Prvih nekoliko minuta proteklo je mirno, da bi Real krenuo u ofanzivu što im se isplatilo u prvom pravom napadu. Posle kombinacije Iska i Benzeme na levoj strani, Francuz je vratio povratnu Bejlu, koji je posle prijema, sa nekih 12, 13 metara poslao u raklje gola Sevilje.

Nastavili su domaći sa pritiskom i do 2:0 stigli u 27. minutu. Ronaldo je fauliran na nekih 25 metara, loptu je ovoga puta uzeo Bejl, pogodio Morena u ruku što je prevarilo Beta i lopta je ušla u gol.

Četiri minuta kasnije, sudija Tešeira napravio je prvu grešku na meču. Isko je oduzeo loptu Fernandu Navaru, ovaj ga je faulirao i Tešeira je pokazao na belu tačku iako je prekršaj bio van kaznenog prostora Sevilje. Ronaldo je bio neumoljiv, postigavši svoj prvi gol na meču.

Čista kompenzacija viđena je u 38. minutu, kada je španski sudija svirao jedanaesterac za Sevilju. U duelu su bili Serhio Ramos i Vitolo, defanzivac Reala je bez faula oduzeo loptu, ali je gostujuća ekipa ipak dobila penal koji je realizovao Rakitić.

Ludilo na 'Bernabeu' nastavljeno je već u sledećem napadu, Jaro je oduzeo loptu Arbeloi, prošao po levoj strani do peterca, vratio povratnu Baki kome nije bilo teško da smanji na 3:2.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a drugi deo igre doneo nam je još više uzbuđenja i isti broj golova.

Veliku priliku da donese potpuno izjednačenje imao je Jaro u 52. minutu. On je izašao 1 na 1 sa Lopesom, ali mu je zicer skinuo golman 'kraljevskog kluba'. Kako to obično biva, kazna je stigla već u sledećem napadu. Odlično je po desnoj strani prošao Bejl, zavrnuo na ivicu peterca gde je Benzema primio loptu i poslao je u mrežu.

Istovetna akcija viđena je sedam minuta kasnije, samo što je ovoga puta asistenciju odličnog Velšanina iskoristio Kristijano Ronaldo. Pre toga je novu stopostotnu šansu propustila ekipa iz Andaluzije, Gameiro je izbio sam ispred gola, ali je ponovo Lopes odbranio svoj gol.

Bejl se razigrao i posle petog gola Madriđana ponovo krenuo u solo prodor po desnoj strani, tražio penal, ali je Tešeira jedini put na utakmici doneo ispravnu odluku.

Dok je 'Bernabeu' zviždao i negodovao, gosti su razvili polukontru koju je majstorskim golom završio Rakitić. On je dobio povratnu i sa nekih 20 metara iskosa sa desne strane, zavio loptu u suprotne raklje Lopesovog gola.

Ronaldo je het-trik kompletirao u 71. minutu, njegov šut sa ivice šesnaesterca od odbitka je preskočio golmana Beta za, u tom trenutku 6:3. Ovo je fenomenalnom Prtugalcu bio 11. gol u Primeri, čime se na listi strelaca izjednačio sa Dijegom Kostom.

Treću veliku grešku na meču Tešeira je napravio kada je dosudio novi penal za Sevilju. U 71. minutu, na nekoliko centimetara od kaznenog Reala, Kristijano je startovao na Baku, sklonio loptu, ali sudija pokazao na 'kreč'. Ovoga puta Rakitić nije imao sreće, šutirao je preko prečke.

Mbia je u 76. minutu dobio drugi žuti karton zbog udaranja Modrića. Četiri minuta kasnije konačan rezultat u ovoj super interesantnoj utakmici postavio je Benzema, svojim drugim golom. On je iskoristio divan centaršut Marsela sa leve strane i glavom 'vratio' golmana u prvi ugao.

Posle ove pobede Real se približio drugoplasiranom Atletiku na dva boda zaostatka, dok je Sevilja na 10. poziciji sa 13 bodova.

U istom terminu odigran je još jedan meč 11. kola, Osasuna je sa 3:1 bila bolja od Rajo Valjekana

U mečevima odigranim nešto ranije, Valensija našeg Miroslava Đukića nastavila je lošu seriju, dok je Barselona u utorak bez većih problema pobedila u Vigu.