Subota, 21.09.2013.

16:02

Gol Kozaka za drugu pobedu Vile

Fudbaleri Aston Vile pobedili su kao gosti Norič sa 1:0 u prvoj utakmici petog kola engleske Premijer lige.

Izvor: SO

Autor: SO

Vila je tako prekinula negativni niz od 27 premijerligaških mečeva na kojima je primila barem jedan gol.

Jedini gol za ekipu iz Birmingema postigao je doskorašnji napadač Lacija Libor Kozak u 30. minutu. Čeh je prethodno promašio stopostotnu šansu, Rudi je odbranio njegov udarac, ali je Agbonlahor pokupio loptu i asistirao Kozaku za gol.

Tri minuta pre toga Kozak je zamenio Kristijana Bentekea, povređenog najboljeg strelca tima Belgijanca.

Najbolju priliku domaćin je propustio u šestom minutu, kada je udarac Škota Roberta Snodgrasa sa bele tačke odbranio Amerikanac Bred Guzan. Prethodno je i Vila je mogla do vođstva, ali je lopta pogodila stativu posle udarca Vimana.

U prvom poluvremenu viđeno je još nekoliko šansi, ali u drugom nije bilo mnogo prilika. Ipak, Norič je u nadoknadi mogao da izjednači, ali je Guzan uspeo da interveniše posle pokušaja Hupera.

Vili je to druga pobeda, uz tri poraza, dok je Norič za sada sakupio četiri boda.