Sreda, 18.09.2013.

23:48

Grupa H: Mesi het-trikom juri Raula

Fudbaleri Barselone i Milana zabeležili su pobede u prvom kolu Grupe H Lige šampiona, jedine koja je sastavljena od bivših evropskih prvaka.

Lionel Mesi je blistao u pobedi Barselone nad Ajaksom od 4:0, pošto je postigao het-trik. Argentinac je davao golove u 22, 55. i 75. minutu, a između tih pogodaka u strelce se upisao i Đerard Pike u 69. minutu. Ajaks je imao priliku da smanji prednost, ali je Kolbajn Siktorson promašio penal u 77. minutu.

Omaleni Argentinac je sa nova tri gola stigao do cifre od 62 gola u elitnom takmičenju i trenutno se nalazi na drugom mestu večne liste. Ispred njega je samo legendarni Raul Gonsales Blanko sa 71 postignutim golom.

Milan je teškom mukom izborio pobedu kod kuće protiv Seltika. Rosoneri su poveli autogolom Emilija Isaguirea u 82. minutu, a konačnih 2:0 postavio je Sali Ali Muntari u 86. minutu.

U sledećem kolu igraju Ajaks-Milan i Seltik-Barselona.