Sreda, 18.09.2013.

23:21

Grupa F: Pobede Arsenala i Napolija

Fudbaleri Napolija pobedili su na svom terenu Borusiju Dortmund sa 2:1, u prvom kolu Grupe F Lige šampiona.

Strelci za italijansku ekipu protiv vicešampiona bili su Gonsalo Iguain u 29. i Lorenco Insinje u 67. minutu, dok je Huan Zuniga postigao u 87. autogol.

U drugom duelu Grupe F Arsenal je u gostima savladao Olimpik Marsej sa 2:1. Golove za engleski klub dali su Tio Volkot u 65. i Aron Ramzi u 84. minutu, dok je strelac za Marsej bio Džordan Aju u 90.

Borusija je celo drugo poluvreme imala igrača manje, pošto je u sudijskoj nadoknadi prvog golman nemačkog tima Roman Vajdenfeler isključen zbog igranja rukom van šesnaesterca.

Nemci su u prvom poluvremenu ostali i bez trenera, jer je sudija Pedro Proensa zbog prigovora isključio Jirgena Klopa, a umesto njega ekipu je do kraja utakmice vodio njegov pomoćnik, selektor Republike Srpske Željko Buvač.

Srpski fudbaler Neven Subotić odigrao je celu utakmicu za Borusiju.

U drugom kolu Grupe F Borusija će 1. oktobra dočekati Olimpik, a Arsenal Napoli.