JSL: Hajduk ubedljiv, Voša slavila

Het-trik Lazara Veselinovića u trijumfu Hajduka nad Jagodinom i tesna pobeda Vojvodine u Smederevu obeležili su uvodni termin srpskog fudbalskog proleća.

Izvor: AG

Autor: AG

Novosađani su slavili 2:1 zahvaljujući pogotku Stojana Vranješa u 82. minutu, pa su prestiglu ekipu Jagodine na trećem mestu i izjednačili se po bodovima sa Zvezdom.

Najuzbudljivije je bilo u Subotici, gde ni užasan teren nije sprečio da vidimo četiri gola, preokrete, isključenje i penal. Uvodni meč BSK – Partizan odožen je u utorak zbog lošeg stanja terena.

Svih šest utakmica zakazanih za sredu u 14 je odigrano, ali su tereni bili veoma teški, a na nekoliko stadiona prisutne kolege procenjuju da ne postoje realni uslovi za fudbal. Utakmica u Subotici kasnila je sa početkom četiri, a ona u Kragujevcu punih 9 minuta zbog čišćenja snega.

Komesar za takmičenje Jelen Superlige Branislav Delić rekao je u utorak za B92 da će se mečevi 16. kola zakazani za sredu igrati.
Delić je za B92 rekao da problem trenutno pravi samo stadion u Subotici zbog loše drenaže, ali da bi i tamo trebalo da se igra.

„Jutro smo proverili stanje terena, svuda je vrlo dobro. Određenih problema ima jedino u Subotici jer je to stari teren koji ima problem drenaže. Međutim i tamo bi trebalo da se igra“, rekao je Delić za B92 i dodao da će sudije sa kapitenima ekipa pola sata pre utakmice izaći na terene kako bi i definitivno odlučili da li će se igrati.

Prvi gol prolećne polusezone postignut je u Kuli, Hajduk je poveo protiv Jagodine golom Lazara Veselinovića, ispostavilo se da je on u potpunosti obeležio kolo.

U velikoj borbi za dno pobednici dana su Kuljani, koji su jedini pobedili, jer je Radnički 1923 ispustio trijumf u samom finišu. Kragujevčanima je pobeda mogla da donese potpuni priključak. Smederevo je sve dalje od sigurnosti.

Tok mečeva:

U svakom slučaju 12 ekipa je na terenu, razlika između mečeva u Kuli i Kragujevcu je tokom prvog poluvremena osam minuta, pa iako su prva dva gola proleća pala u razmaku od devet minuta, na protokolima je minut razlike.

Do poluvremena najdominantniji su bili Kuljani, koji su golovima Veselinovića stigli nadomak pobede.

Ostali bački ligaši su proradili u finišu poluvremena - Veselinovićev raniji klub Spartak je golom Torbice poveo protiv Slobode, a Vošin kapiten Vulićević je rastužio većinu od 1000 navijača na smederevskom stadionu.

U prvoj polovini drugog poluvremena ponovo su pali golovi na istim stadionima, ali u suprotnim mrežama - izjednačila je Sloboda golom Ranđelovića, dok je Ristić bio strelac za Smederevo.

Zatišje na stadionima potrajalo je do ulaska u finiš, a priliku je ponovo iskoristila Vojvodina - igrao se 82. minut, kada je Umaru psole odličnog prodora asistirao za Stojana Vranješa - 1:2.

U Subotici drama - najpre je sudija Grujić isključio Aleksića zbog penala nad Tijagom Galvaom, sa bele taćke precizan je bio Ranđelović, da bi pravo sa centra "Golubovi" izjednačili golom Novakovića.

I dalje golovi padaju u bačkoj ravnici - Hajduk je dokrajčio "Ćurane", a posle odlične akcije rezerviste Rusmira i Bubala strelac je bio Veselinović, koji je postigao het-trik.

Do izjednačenja je stigla ekipa Rada - desetak minuta posle isključenja strelca Otaševića Đurđević je postigao gol za 1:1. U Kragujevcu se još igra.