Ponedeljak, 25.02.2013.

22:58

Napoli pada, Lulić srušio Peskaru

Ekipa Juventusa je sve bliža odbrani titule, Napoli je trećim remijem u nizu ponovo omogućio rivalu da poveća prednost.

Napolitanci su odigrali 0:0 u Udinama, dok je u poslednjem meču kola Lacio sa dva gola u prvom poluvremenu lako savladao Peskaru.

Pobedu Rimljanima doneli su Stefan Radu i Senad Lulić, koji je bio asistent Rumunu. Lacijali su zadržali treću poziciju na tabeli.

Meč na "Fiouliju" nije mogao da zadovolji apetite ljubitelja fudbala, osim dva šuta Napolija igrači nisu uspeli da ugorze golmane dva tima.

Gosti iz Napulja su bili za nijansu opasniji, ali su odbrane bile te koje su obeležile meč. U ekipi Udinezea svih 90 minuta odigrao je srpski reprezentativac Dušan Basta.

Lacio je duel sa pretposlednjim timom lige rešio na vreme, sa dva brza gola polovinom prvog dela igre. Radu na asistenciju Lulića, te reprezentativac BiH fantastičnim golom doneli su lagan trijumf Rimljanima.

Gosti iz Peskare su se aktivirali tek u nastavku meča, ali nisu imali rešenja za odbranu Lacija, koji je samo propustio da potvrdi pobedu.