Ponedeljak, 25.02.2013.

17:48

Martines se osramotio "panenkom"

Kolumbijski fudbaler Džekson Martines jedan je od traženijih napadača u Evropi, ali se u subotu i pored dva gola osramotio u pobedi Porta.

Martines je doneo Portu preokret i pobedu nad Rio Aveom (2:1), ali je pri 0:0 u 32. minutu promašio penal pokušavši da izvede popularnu "panenku".

Kolumbijac je toliko traljavo izveo "lob" sa penala, da je golman rivala samo sačekao loptu i laganoje uhvatio. Njegov šut je bio toliko očajan da je šokirao i trenera Porta Vitora Pereire, koji je očekivao vođstvo.

Martines je samo desetak minuta kasnije dobio novi penal, ali ovaj put se nije igrao, već je zatresao mrežu. U drugom poluvremenu je postigao još jedan gol za pobedu, njegov 22. u portugalskoj ligi.