Subota, 29.12.2012.

17:47

Junajted siguran, goleada u Noriču

Gradski rivali iz Mančestera, Junajted i Siti, zabeležili su pobede u 20. kolu engleske Premijer lige.

'Đavoli' su na domaćem terenu bili sigurni protiv VBA sa 2:0(1:0), dok je Siti posle goleade savladao Norič na gostovanju 4:3(2:1).

U ostalim mečevima, Reding je minimalnim rezultatom bio bolji od Vest Hem, Svonsi je sa 2:1 slavio na gostovanju Fulamu, dok su Stouk i Sautempton, u spektakularnom meču, podelili bodove - 3:3. Aston Vila je nastavila očajnu seriju, ovoga puta bolji je bio Vigan - 3:0.

Totenhem je u premijernom meču kola posle preokreta savladao Sanderlend, dok je Arsenal u neverovatnom meču sa deset golova bio bolji od Njuksla sa 7:3.
Najuzbudljivije je bilo u Noriču, gde je viđeno čak sedam golova, a Siti je na kraju bio uspešniji - 4.3.

Ekipa Roberta Mančinija je posle samo pet minuta igre imala prednost od dva gola. Edin Džeko, koji je prvi put počeo meč u Premijer Ligi ove sezone, bio je precizan u 2. i 5. minutu. Domaći se nisu predali, da bi prednost domaćih prepolovili u 15. minutu pogotkom Pilkingtona.

Sitiju je posao otežao Nasri direktnim crvenim kartonom u finišu prvog dela igre, ali su gosti posle samo pet minuta igre u nastavku preko Aguera, na odličnu asistenciju Jaje Turea, vratili prednost na dva gola.

'Kanarinci' su krenuli ofanzivno ka golu Harta, da bi jednu od nekolicine šansi iskoristio Martin i vratio neizvesnost u meč. Nastavio je Norič sa atacima, ali je Majkl Bun prekinuo nalet svoje ekipe autogolom samo ćetiri minuta kasnije.

Tada su domaći krenuli na sve ili ništa, Martin je svojim drugim golom uspeo u 75. minutu da približi svoju ekipu bodu, ali je ekipi Krisa Hughtona nedostalo koncentracije za povratak. Srpski reprezentativac Matija Nastasić proveo je ceo meč na terenu.

Kada se Nemanja Vidć vrati u ekipu ser Aleksa Fergusona, to obično znači da 'đavoli' imaju izgledne šanse da sačuvaju gol. Kapiten Junajteda odigrao je ceo meč i pokazao koliko znači ekipi sa "Teatra snova". Stameni Užičanin je dominirao u svom kaznenom prostoru, a imao je i priliku da se upiše među strelce, u meču koji je njegov tim dobio sa 2:0.

Mančester je nastavio sa odličnim partijama u PL, ovoga puta savladan je Vest Bromvič Albion sa 2:0. 'Đavoli' su posle pet mečeva u kojima su primali barem jedan gol, uspeli da sačuvaju svoju mrežu.

Prvi gol na meču viđen je posle devet minuta igra, Ešli Jang je prošao po levoj strani, oštro zavrnuo loptu po zemlji, da bi Mekoli nespretno reagovao i savladao Fostera za 1:0.

Pored povratka kapitena navijače Junajteda može da raduje i povratak Šinđija Kagave, koji je takoše odigrao svih 90. minuta. Konačnih 2:0, u ne previše uzbudljivom meču, postavlja Van Persi posle odličnog šuta sa ivice kaznenon prostora u 90. minutu.