Nedelja, 23.12.2012.

22:48

Marsej pobedom do deobe 1. mesta

Fudbaleri Marseja savladali su Sent Etjen minimalnim rezultatom 1:0 u poslednjem meču 19. kola francuske Lige 1.

Jedini gol na velikom derbiju francuskog šampionata postigao je Andre Aju u poslednjem minutu prvog poluvremena, na asistenciju Fanija.

U mečevima odigranim nešto ranije, Valensijen je sa 2:1 bio bolji od ekipe Evijana, dok je Tuluz sa 2:0 savladao Sošo. Golove za Valensijen postigli su Pujol i Saes, a jedini gol za goste delo je Kalife. Pobedu Tuluzu doneli su Regatin i Rivije.

Marsej se ovom pobedom izjednačio na prvom mestu sa Lionon i PSŽ. Valensijen se pobedom probio do šestog mesta, dok je Tuluz ostao 12.

Tabela: Pari Sen Žermen, Olimpik Lion i Olimpik Marsej po 38 bodova, Ren 32, Lorijen 31, Valensijen, Bordo, Lil i Nica po 29, Sent Etjen 27, itd.