Nedelja, 11.11.2012.

14:34

Mesi prestigao Pelea, Bilbao slavio

Fudbaleri Barselone savladali su Majorku u gostima sa 4:2, a Lionel Mesi bio je dvostruki strelac, koji je ušao u istoriju postigavši 76 golova u 2012. godini.

Tako je Argentinac prestigao legendarnog Pelea, koji je postigao 75 golova 1958. godine.

Mesi je postao i prvi igrač koji je postigao 15 golova u prvih 11 kola Primere još od sezone 1950/1951. Strelci za Barsu bili su Mesi u 44. i 70. minutu, Ćavi u 28. i Teljo u 45. minutu, dok su za domaće golove dali Pereira u 55. i Viktor sa bele tačke u 58. minutu.

Barselona ovom pobedom ima šest bodova više od drugoplasiranog Atletiko Madrida, ali i meč više, dok je Majorka pala na 16. mesto sa 11 bodova.

U premijernom nedeljnom meču 11. kola španske Primere, Valjadolid i Valensija igrali su nerešeno 1:1 (0:1).

Gosti su poveli već u 15. minutu preko Alija Sisoka, a do kraja poluvremena nisu uspeli da iskoriste bolju igru od rivala.

U nastavku je bolje zaigrao tim Miroslava Đukića, koji je do boda stigao preko Viktora Peresa iz penala. Sa igračem više, domaćin ipak nije uspeo da preokrene. Povratnik u reprezentaciju Srbije Antonio Rukavina odigrao je ceo meč.

Tako su ekipe ostale izjednačene, sada sa po 15 bodova na deobi osme pozicije na zabeli Primere, ali i dalje veoma blizu ekipama koje su na pozicijama koje vode u Ligu Evrope.

Mesto koje donosi kvalifikacije za Ligu šampiona im "beži" samo četiri boda.

U meču odigranom od 16 časova, Atletik Bilbao savladao je Sevilju sa 2:1, i tako došao do veoma bitnih bodova potrebnih za beg sa dna tabele.

Strelci za domaće bili su De Markos u 27. i Susaeta 46. minutu meča, dok je za goste gol postigao Negredo u 79. minutu iz penala.

Ovom pobedom Bilbao se popeo na 12. mesto na tabeli sa 14 bodova, dok je Sevilja 11. sa bodom više.