Četvrtak, 25.10.2012.

19:08

Rubin dobio, Leverkuzen ubedljiv

Odigrani su mečevi trećeg kola Lige Evrope u grupama G, H, I, J, K, L. Viđeno je dosta golova, uz nekoliko ubeljivih pobeda.

U Partizanovoj grupi H, Rubin je minimalnim rezultatom savladao ekipu Heftčija.

Leverkuzen je na gostovanju u Beču demolirao Rapid sa 4:0. Levante je na domaćem terenu sa ubedljivih 3:0 savladao ekipu Tventea. Lion je golom Brijana u 85. minutu došaoo do pobede protiv Bilbaa, dok je Hanover u sudiskoj nadoknadi vremena, golom Sobeiča, došao do sva tri boda, na gostovanju u Helsinborgu.

Grupa G: Pobede Genka i Videotona

Belgijski Genk je posle preokreta savladao Sporting iz Lisabona. Gosti su poveli preko Sharsa u 7. minutu, da bi izjednačenje Genku doneo De Keler u 25.minutu. Tri boda, i prvo mesto na tabeli, gostima donosi Barda golom u 88. minutu.

Videoton je kontrolisao meč i čini se rutinski stigao do pobede. Mađari su poveli golom našeg Nemanje Nikolića već u 2. minutu, da bi na 2:0 povisio Kaneira u 32. Bazel u drugom poluvremenu uspeo da dođe samo do počasnog pogotka, preko Šara u poslednjim trenucima meča.

Grupa H: Rubin siguran, nesrećan poraz Partizana

Ekipa Rubina iz Kazanja napravila je veliki korak ka plasmanu u narednu fazu Lige Evrope, minimalnom pobedom na svom terenu nad ekipom Neftčija iz Bakua. Mrežu Saše Stamenkovića zatresao je Kasajev u 14. minutu.

U drugom meču grupe H prvak Srbije Partizan, poražen je od Intera iz Milana golom Palasija u 88. minutu.

Grupa I: Brijan za pobedu Liona, Sparta rutinski

Olimpik iz Liona je na svom terenu savladao, prošlogodišnjeg finalistu Lige Evrope, ekipu Atletika iz Bilbaa. U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, da bi seriju golova otvorio Lisandro Lopes u 54. minutu. Izjednačenje gostima donosi Gomes u 78. minutu, a sva tri boda ekipi sa ’Žerlana’ Džimi Brijan dva minuta pre isteka regularnog toka.

U drugom meču grupe I Sparta iz Praga je rutinski savladala debitante iz Izraela, Ironi Kirjat Šmonu. Gosti su na odmor otišli sa tri gola prednosti , Krejči 7, Kadlec 10, Švejdik 44. minut, dok je utešni gol za goste postigao Abihazira u 76. minutu

Grupa J: Kolo remija, oba po 1:1

Maribor je na ’Ludskom vrtu’ ekipu Totenhema. Slovenci su krenuli ofanzivno što im se isplatilo u 42. minutu, kada je gol Berića doneo veliku radost. Ipak, nisu uspeli da izdrže pritissak Totenhema u drugom poluvremenu. Gulfi Sigurdson je 58. minutu iskoristio slabiju intervenciju odbrane gostiju, i postavio konačnih 1:1.

U Atini je viđen identičan rezultat, u meču gde su se sastali Panatinaikos i rimski Lacio. Gosti su prvi poveli posle niza nespretnih reakcija Seitaridisa, koji je poslao loptu u sopstvenu mrežu. Činilo se da će Lacio doći do tri boda, ali je Toče golom u 90. minutu doneo bod Atinjanima. Meč je ostao u senci velike tuče navijača dva kluba.

Grupa K: Bajer silan u Beču, Metalist bolji posle trilera

Bajer iz Leverkuzena je u Beču sigurnom i ubedljvom igrom stigao do pobede od 4:0 nad ekipom Rapida. ’Farmaceuti’ su poveli golom Volšajda u 37. minut, na 2:0 je povisio Kastro u 56. minutu, da bi nedostižnih tri gola prednosti doneo Balarabi pogotkom u 58. minutu. Konaćnih 4:0 postavlja, svojim drugim golom. Kastro u poslednjim trenucima meča.

Domaći su poveli preko Eliojonosija u 46. minutu, da bi izjednačenje doneo Marlos u 80. minutu meča.
Metalist se zahvaljujući Šavijeru, koji je postigao pogodak u drugom minutu sudijske nadoknade, vratio sa sva tri boda iz Norveške.

Grupa L: Hanover u 92, debakl Tventea

Hanover je u poslednjim trenucima meča stigao do trijumfa na gostovanju u Stokholmu. Gosti su poveli preko, pozajmljenog napadača Mančester Junjteda, Mame Biram Dijufa u 12. minutu. Činilo se da je Santos golom u poslednjim minutu regularnog toga doneo bod ekipi Helsinborga, ali je Ja Konan odmah u sledećoj akciji postavio konačnih 2:1, za veliko slavlje gostiju. Za domaće je ceo meč odigrao Nikola Đurđić.

Najprijatnije iznenađenje španske Primere ekipa Levantea, bila je ubedljiva protiv Tventea na domaćem terenu. Prednost Špancima doneo je Mičel, golom sa bele tačke, u 56. minutu, na 2:0 je povisio Rios u 78, da bi isti igrač deset minuta kasnije postavio konačnih 3:0.