Nedelja, 21.10.2012.

23:05

Boško strelac u porazu Đenoe

Fudbaleri Rome pobedili su u gostima Đenou sa 4:2 u poslednjoj utakmici osmog kola prvenstva Italije.

Domaći tim bolje je počeo i već posle 15 minuta imao dva gola prednosti, ali su gosti iz Rima uspeli da izjednače do odlaska na odmor, a potom i da preokrenu rezultat u svoju korist.

Strelci za Đenou bili su Juraj Kučka u 7. i Boško Janković u 15. minutu, dok su golove za Romu postigli Frančesko Toti u 27, Pablo Osvaldo u 44. i 56. i Erik Lamela u 84. minutu.

Ovim golom, drugim ove sezone u Seriji A, Toti je postao treći najefikasniji igrač u istoriji italijanskog prvenstva.

Kapiten Rome postigao je 217. prvenstveni gol i iza sebe ostavio Đuzepea Meacu i Žozea Altafinija. Rekorder je Silvio Piola sa 274 pogodaka, a na drugom mestu je Gunar Nordal sa 225.

Roma je ovom pobedom preskočila Fiorentinu i sada je peta na tabeli, dok je Đenoa ostala na devetom mestu.