Utorak, 16.10.2012.

16:44

SP: Nemačka vodila 4:0, kraj 4:4!

Reprezentacija Nemačke u Berlinu je vodila 4:0 protiv Švedske, ali su Skandinavci u poslednjih pola sata izjednačili na 4:4 u meču C grupe kvalifikacija za SP

Izvor: SO

Autor: SO

Crna Gora je dobila Ukrajinu u gostima 1:0, BiH je bila bolja od Litvanije 3:0, Italija je savladala Dansku 3:1, a Holandija je u derbiju grupe deklasirala Rumuniju sa 4:1 u Bukureštu. Španci su kiksnuli posle duže vremena, pošto su na svom terenu odigrali nerešeno 1:1 sa Francuskom, baš kao i Portugal sa Severnom Irskom.

U samoj završnici prvog poluvremena Crna Gora je došla do prednosti u Kijevu – Zverotić je presekao napad Ukraijne, dodao je loptu Jovetiću, koji je uposlio 31-godišnjeg Dejana Damjanovića, a on je savladao Pjatova za vođstvo. U prvom poluvremenu domaći su imali inicijativu, ali bez prave prilike za gol.

U nastavku je Ukrajina pokušavala da dođe do izjednačenja, ali bili su to uglavnom jalovi napadi. U 80. minutu Crna Gora je mogla da obezbedi trijumf, ali je Jovetićev penal Pjatov odbranio. U završnici je Ukrajina imala šansu za izjednačenje, ali Rotan nije bio precizan posle ubacivanja Konopljanke.

Moldavija je pobedila San Marino sa 2:0 u drugom meču grupe H, a duel Poljske i Engleske otkazan je zbog nevremena.

Bosna i Hercegovina nastavlja sa sjajnim partijama, pošto je u periodu 29-41. minuta postigla tri gola – mrežu Litvanaca na „Bilinom polju“ načeo je Vedad Ibišević, šest minuta kasnije pogodio je Edin Džeko, a zatim je precizan bio i Miralem Pjanić.

U drugom poluvremenu domaći tim rutinski je odradio posao, zadržao tri gola prednosti i zabeležio treću pobedu u četiri kvailfikacione utakmice.

Letonija je u drugom meču grupe G pobedila Lihtenštajn sa 2:0 i tako došla do prvih bodova u ovom kvalifikacionom ciklusu, dok je Grčka pogotkom Salpingidisa slavila u Slovačkoj.

Ništa nije naslućivalo spektakularnu noć u Berlinu i remi Nemačke i Švedske 4:4 – već posle osam minuta Rojs je asistirao Kloseu, koji je snažnim udarcem levom nogom savladao Isaksona.

Sedam minuta kasnije Klose je krunisao još jednu školsku akciju Nemaca, a na šest minuta do poluvremena Mertesaker je volejom posle ubacivanja Milera doneo ’pancerima’ prednost od 3:0.

Kada je Ozil u 56. minutu pogodio za 4:0, skoro da je izostalo radovanje nemačkih igrača – nisu mogli ni da pretpostave šta će ih snaći u narednih pola sata.

Sve je počelo lepim golom Ibrahimovića glavom u 62. minutu, a dva minuta kasnije Lustig je uz pomoć golmana Nojera dao drugi gol za goste. U 76. minutu Elmander na asistenciju Kačaniklića daje nadu Šveđanima, a u drugom minutu nadoknade Rasmus Elm doneo je veliko slavlje gostima.

U ostalim utakmicama C grupe Austrija je savladala Kazahstan sa 4:0, a Irska je dobila Farska ostrva sa 4:1 u gostima.

U derbiju grupe D Holandija je pokazala zašto je apsolutnui favorit u toj grupi, pošto je u Bukureštu slavila sa ubedljivih 4:1. ’Lale’ sada imaju sve četiri pobede, dok su Rumuni ostali na devet bodova.

Lens i Indi su u prvih pola sata doneli dva gola viška Holandiji, Marika je smanjio u 40. minutu, ali je u finišu prvog poluvremena Van der Vart sa penala odneo sve nade domaćima da mogu do povoljnog rezultata.

U drugom poluvremenu viđen je još jedan pogodak, Robin van Persi ’overio’ je trijumf Holandije na četiri minuta do kraja.

U drugom meču grupe Mađarska je dobila Tursku sa 3:1, a ključne pogotke dali su Salai i Gera iz penala u prvih petnaestak minuta drugog poluvremena. U duelu dva autsajdera Estonija je na gostovanju savladala Andoru sa 1:0.

U derbiju grupe I sastali su se stari znanci – Španija i Francuska. ’Furija’ je u 25. minutu povela preko Serhija Ramosa na vrlo neobičan način. Čavi je izveo korner, a Ramos je glavom pogodio stativu. Dok je on žalio za promašajem, Pedro je ponovo centrirao sa desne strane, a posle intervencije Lorisa lopta se odbila do Ramosa, koji je prosleđuje u mrežu.

Pedro je u 42. minutu iznudio penal, ali je Loris izrastao u jednog od junaka meča. Golman koji ima mnogo problema jer u Totenhemu sedi na klupi ’pročitao je’ Fabregasa i odbranio jedanaesterac.

Kazna za to stigla je u četvrtom minutu nadoknade, kada je Riberi u kontri asistirao Žiruu, a igrač Arsenala glavom savladao Kasiljasa.

Italija je na svom terenu dobila Dansku u meču B grupe – golove u prvom poluvremenu za ’azure’ su dali Montolivo u 33. i De Rosi u 37. minutu.

Tada je krenulo naopako za domaće – prvo je Kvist u 45. minutu smanjio zaostatak gostiju, a Osvaldo je na početku drugog poluvremena dobio crveni karton. Međutim, Baloteli je u 54. minutu ponovo doneo Italiji dva gola viška, koje su domaći sačuvali do kraja meča.